overfm.gr | Volley League | Παναθηναϊκός – Λαμία 3-0: Το τριφύλλι ισοπέδωσε την ομάδα της Φθιωτιδας

Παναθηναϊκός – Λαμία 3-0: Άλλη μια εύκολη νίκη για τις παίκτριες του Απόστολου Οικονόμου.

Το γυναικείο τμήμα του Παναθηναϊκού στο βόλεϊ κέρδισε εύκολα την Λαμία με 3-0 σετ και με αυτόν τον τρόπο οι Πράσινες συνέχισαν το νικηφόρο σερί τους. Κατά την διάρκεια του ματς οι φιλοξενούμενες έδειξαν καλή εικόνα στο πρώτο και στο τρίτο σετ χωρίς όμως να μπορέσουν να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω.

Το τριφύλλι πήρε το πρώτο σετ χάρης στα καλά σερβίς της Χαντάβα, από τα οποία απέκτησε διαφορά τεσσάρων πόντων (22-18) και με το μπλοκ της Κωνσταντέλλου έκανε το 1-0. Οι Πράσινες στο δεύτερο σετ έφτασαν το 5-0 πάλι με πρωταγωνίστρια την Χαντάβα, μάλιστα οι γηπεδούχοι ήταν τόσο καταιγιστικοί που έκαναν το σκορ 20-8. Σε ότι έχει να κάνει με το τρίτο σετ ο Παναθηναϊκός μπήκε αποφασισμένος για να πάρει την νίκη και τα κατάφερε. Οι Πράσινες προηγήθηκαν με  15-11 και  20-14.

Τα σετ 3-0 (25-19, 25-11, 25-22)