overfm.gr | Super League 1 | Παναθηναϊκός – Αλ Τααβόν 1-1: Κέρδισε Κώτσιρα και Πέρεθ, έχει ακόμα δρόμο

Ο Παναθηναϊκός προετοιμάζεται αυτή την περίοδο στην Ολλανδία και στο πλαίσιο αυτού, έδωσε το πρώτο του φιλικό παιχνίδι με την Αλ Τααβόν. Οι «πράσινοι» ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με την σαουδαραβική ομάδα, η οποία προετοιμάζεται κι εκείνη στην Ολλανδία.

Ο Παναθηναϊκός είχε αρκετά θέματα κόντρα στην Αλ Τααβόν ειδικότερα στο πρώτο μέρος, ανέβηκε στο δεύτερο και εν τέλει αυτό που πήρε ήταν ισοπαλία 1-1.

Όπως ήταν φυσιολογικό οι παίκτες του Ιβάν Γιοβάνοβιτς είχαν βαριά πόδια, από τις προπονήσεις και στο ξεκίνημα του αγώνα εμφανίστηκαν με προβλήματα.

Όσο περνούσε η ώρα έβρισκαν τα πατήματά τους και στο δεύτερο μέρος ήταν σαφώς βελτιωμένοι. Στο 38ο λεπτό του αγώνα ο Χατζηθεωδορίδη άνοιξε το σκορ για το «τριφύλλι», ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Ταβαμπά ισοφάρισε για τους Σαουδάραβες.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Διούδης (60’ Χριστογεώργος), Κώτσιρας (46’ Σάντσες), Βέλεθ (46’ Σερπέζης), Ρόμπι (46’ Σιδεράς), Χουάνκαρ, Πέρεθ, Αλεξανδρόπουλος (54’ Αθανασακόπουλος), Ενγκμπαγκοτό, Σανκαρέ, Μπουζούκης (74’ Καμπετσής), Ιωαννίδης.
ΑΛ ΤΑΑΒΟΝ: Κάσιο, Γιαζίμπ, Ταβαμπά, Σάντρο, Νουάφ, Αμποζμπάν, Κάντι, Σμουχάν, Παϊντόντ, Τζάγκο, Αμίσι.