overfm.gr | Super League 1 | Παναιτωλικός – Κοζάνη 5-0: Πήραν χρόνο συμμετοχής και οι αλλαγές

Ο Παναιτωλικός πήρε την νίκη στο φιλικό παιχνίδι κόντρα στην Κοζάνη 5-0 στο Αγρίνιο, με τον Κολοβό και τον Πέδρο να είναι πρωταγωνιστές.

Ο Γιάννης Αναστασίου είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε ποδοσφαιριστές που δεν έχουν αγωνιστεί στην Super League 1. Οι Αγρινιώτες κατάφεραν να πάρουν την νίκη 5-0 κόντρα στην Κοζάνη. Ο Πέδρο έκλεψε τις εντυπώσεις, αφού ήταν ο κορυφαίος της αναμέτρησης, καθώς πέτυχε τα δύο γκολ και μοιράζοντας δύο ασίστ.

Τα 2 από τα 5 γκολ του αγώνα πέτυχε ο Κολοβός, ο οποίος έδειξε πως ανέβασε στροφές και είναι έτοιμος για την επανεκκίνηση της Super League 1.

Πιο αναλυτικά ο Κολοβός άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό, ο Πέδρο έκανε το 2-0 στο 54’, το 3-0 ήρθε λίγα λεπτά αργότερα με τον Τσιγγάρα. Την διαφορά στα 4 γκολ ανέβασε ο Πέδρο στο 62ο λεπτό, ενώ το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Κολοβός.

Τέλος σημαντικό είναι να αναφέρουμε πως ο Μιχάλης Μπακάκης ξεκίνησε ως βασικός.