overfm.gr | Euroleague | Ουόλτερς: «Δύσκολο να επιστρέφεις μετά από τέτοιο πρώτο ημίχρονο»

Ο Νέιτ Ουόλτερς στις δηλώσεις του στάθηκε στην κακή εμφάνιση του Παναθηναϊκού απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου

Στο πρώτο ημίχρονο κρίθηκε το παιχνίδι όπως δήλωσε ο Νέιτ Ουόλτερς του Παναθηναϊκού, μετά την εκτός έδρας ήττα της ομάδας του από την Μπάγερν στο Μόναχο με 84-68.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Νέιτ Ουόλτερς:

«Προσπαθήσαμε, παίξαμε σκληρά, όμως δεν εκτελέσαμε καλά. Στην τέταρτη περίοδο ήμασταν πίσω με 12. Δεν είναι εύκολο να κερδίσεις όταν κυνηγάς τους 15-16 πόντους. Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν πολύ άσχημο. Δεν είναι εύκολο να επιστρέφεις μετά από τέτοιο πρώτο ημίχρονο.

Ο Ρούμπιτ είναι πολύ καλός παίκτης μας “χτύπησε” στο ποστ. Έπρεπε να ήμασταν καλύτεροι στην άμυνα. Στην επίθεση ήμασταν αργοί, δεν βρήκαμε σκορ στο τρανζίσιον. Πρέπει να το δούμε αυτό πολύ σύντομα και να το διορθώσουμε».