overfm.gr | Serie A | Όσο ζει ελπίζει για Ευρώπη η Τορίνο

Χάρη σε γκολ του Καραμό η Τορίνο επικράτησε με 1-0 στο «Ολύμπικο Κομουνάλε» της Ουντινέζε και ελπίζει για Ευρώπη.

Ένα γκολ του Καραμό ήταν αρκετό για να επικρατήσει η Τορίνο με 1-0 της Ουντινέζε στο «Ολύμπικο Κομουνάλε» και ανέβηκε στην έβδομη θέση με 30 βαθμούς και ελπίζει για Ευρώπη. Οι φιλοξενούμενοι με αυτήν την ήττα βρισκονται έναν βαθμό και μια θέση κάτω από την αντίπαλο της.

Στο 24ο λεπτό μετά από σέντρα του Καραμό ο Μπουοντζιόρνο πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έξυσε τα δοκάρια της Ουντινέζε. Ο Σιλβέστρι νίκησε δις τον Καραμό πρώτα σε τετ α τετ στο 38′ αλλά και σε γυριστό σουτ τρία λεπτά αργότερα.

Στο 49′ δεν λάθεψε όμως καθώς με προβολή έπειτα από σέντρα του Άνια έκανε το 1-0 για την «γκρανάτα». Στο 69ο λεπτό μετά από σέντρα του Μίραντσουκ και λανθασμένη έξοδο του Σιλβέστρι, ο Ντιντζί δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα μέσα από τη μικρή περιοχή.

ΤΟΡΙΝΟ: Σάβιτς, Ντζιντζί, Σχουρς, Άινα, Βόιβοντα, Μπουοντζιόρνο, Λινέτι (76’ Βιέιρα Ναν), Μίραντσουκ (87’ Αντοπό), Ρίτσι, Σανάμπρια (88’ Σεκ), Καραμό (55’ Βλάσιτς)

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Σιλβέστρι, Ουντότζι, Εχιζίμπουε (72’ Εμποσελέ), Μπεκιάο, Πέρες (85′ Παφουντί), Μπιγιόλ (85′ Εμπόσε), Γουάλας, Αρσλάν (60’ Λόβριτς), Σάμαρντζιτς (72’ Τοβέν), Σαξές, Μπέτο