overfm.gr | Διεθνή | Όσερ-Σεντ Ετιεν 1-1 – Πολύ σκληρή για να πεθάνει

Στο 1-1 έμειναν Οσέρ και Σεντ Ετιέν για τα μπαράζ παραμονής/ανόδου της Λίγκ 1 και έχει το πάνω χέρι για την ρεβάνς στο «Ζοφρουά Γκισάρ».

Λίγες ημέρες νωρίτερα η Σεντ Ετιέν πήρε βαθμό κόντρα στην Νάντ, κάτι που της επέτρεψε να παίξει κορόνα γράμματα την παραμονή της στην κατηγορία σε διπλούς αγώνες.

Αντίπαλος της ήταν η Οσέρ (τρίτη στην Λίγκ 2), με τις δύο ομάδες να τίθενται αντιμέτωπες στο Αμπέ Ντεσάμπ. Στο φινάλε οι πράσινοι έφυγαν ικανοποιημένοι.

Στο 15ο λεπτό πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Γιουσούφ. Εκτός από αυτό είχε πολύ καλή απόδοση στο χόρτο. Αλλά στο 86′ η Οσέρ ισοφάρισε με τον Περίν και δεν κατάφερε να πετύχει την ανατροπή.

Αυτό σημαίνει πως οι στεφανουά θα έχουν πλεονέκτημα το βράδυ της Κυριακής στον αγώνα ρεβάνς, αφενός γιατί θα παίξουν μπροστά στο κοινό τους στο «Ζοφρί Γκισάρ» και αφετέρου γιατί θα έχουν το αβαντάζ του εκτός έδρας γκολ, που μετράει στο συγκεκριμένο σετ αγώνων.