overfm.gr | La Liga | Οσασούνα-Αλαβές 1-1: Μοιράστηκαν από έναν βαθμό

Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

Η Οσασούνα παρόλο που κέρδισε με 1-0, δεν κατάφερε να πάρει την νίκη απέναντι στην Αλαβές, με αποτέλεσμα το τελικό σκορ του παιχνιδιού  να λήγει  1-1 .

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με προβλήματα, με τον τερματοφύλακα Ρούμπεν να αποβάλλεται από το ματς, στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης. Η ομάδα του Γιαγκόμπα Αρασάτε κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ, χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Μοράλες στο 67΄. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν, και οκτώ λεπτά αργότερα ισοφάρισαν σε 1-1, με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πέρεθ.

Πλέον, η Οσασούνα μετρά συνολικά 13 βαθμούς, ενώ η Αλαβές  βρίσκεται στην 13η θέση της βαθμολογίας έχοντας 18 πόντους.

Αναλυτικά οι εντεκάδες

Οσασούνα: Ρούμπεν, Βιντάλ, Ερνάντεζ, Γκαρθία, Κρουθ, Μοράλες, Μονκαγιολα, Οιερ, Γκαρθία, Καλέρι, Μποντιμίρ

Αλαβές: Πατσέκο, Ναβάρο, Λαγουάρδια, Λεζέν, Ντουάρτε, Μέντες, Πίνα, Σάντσεθ, Ριοχα, Χοσελού, Ντέιβερσον