overfm.gr | Basket League | Όντεντ Κάτας: «Ο Παπαγιάννης μπορεί να γίνει από τους καλύτερους ψηλούς στην Ευρωλίγκα» [vid]

Όντεντ Κάτας: Ο προπονητής του Παναθηναϊκού μίλησε για τις προοπτικές του Έλληνα σέντερ.

Εντυπωσιακή νίκη για τον Παναθηναϊκό στη 19η αγωνιστική της Basket League, επικρατώντας 106-68 του Μεσολογγίου! Ο Όντεντ Κάτας, σε δηλώσεις του στην κάμερα της ΕΡΤ, στάθηκε κυρίως στην εμφάνιση των «πρασίνων» στο δεύτερο ημίχρονο του ματς, ενώ μίλησε και για τον Γιώργο Παπαγιάννη.

Αναλυτικά όλα όσα είπε:

«Χρειαζόμασταν να κάνουνε καλύτερη δουλειά στο δεύτερο μέρος. Δεν μπορούμε να αφήνουμε ένα ημίχρονο. Η ποιότητα των σουτ ήταν ένα ζητούμενο. Πρέπει να βρούμε τρόπο να αρχίζουμε καλύτερα τα παιχνίδια.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε καλύτερα ποσοστά. Ο τρόπος που παίξαμε ήταν καλύτερος και τελειώσαμε τη δουλειά στην άμυνα. Μέσα από εκεί κερδίσαμε το παιχνίδι.

Πραγματικά πιστεύω ότι έχει τρομερή προοπτική ο Παπαγιάννης. Πραγματικά πιστεύω ότι μπορεί να γίνει ένας από τους καλύτερους ψηλούς στην Ευρωλίγκα. Είναι αποφασισμένος και συγκεντρωμένος, θέλει να δώσει πράγματα».