overfm.gr | Super League 1 | Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα 2-0 – Τρίποντο ψυχολογίας

Χάρη σε τέρμα του Μασούρα και του Τικίνιο, ο Ολυμπιακός πήρε την πρώτη του νίκη για το 2022, παρέμεινε στο +9 από τον δεύτερο ΠΑΟΚ – που αντιμετωπίζει την επόμενη Κυριακή – και με ανεβασμένη πλέον ψυχολογία πάει στο ματς του Κυπέλλου με τον Παναιτωλικό.

Σε ένα ματς που θα μπορούσε να το είχε «καθαρίσει» πιο εύκολα ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα στο «Γ. Καραϊσκάκης». Παρέμεινε έτσι στο +9 από τον δεύτερο ΠΑΟΚ. Πήρε την πρώτη του νίκη για το 2022, και πλέον πηγαίνει με ανεβασμένη ψυχολογία στην αναμέτρηση της Τετάρτης κόντρα στον Παναιτωλικό. Για το Κύπελλο Ελλάδας.

Ο Ολυμπιακός ήταν πολύ καλύτερος στο ματς, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Μάλιστα, έχασε αρκετές ευκαιρίες ώστε να «κλειδώσει» το ματς από το πρώτο ημίχρονο.

Επόμενο ματς για τους «ερυθρόλευκους» στο πρωτάθλημα, το ντέρμπι κορυφής κόντρα στον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.