overfm.gr | Βόλεϊ | Ολυμπιακός: Πάει στην Τσεχία για δυο σετ και την πρόκριση

Τα δύο σετ που θα του δώσουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση του CEV Cup γυναικών θα διεκδικήσει στη Τσεχία κόντρα στη Μπρνο ο Ολυμπιακός (18/1, 18.00).

Την μεγάλη ευκαιρία για πρόκριση στα προημιτελικά του Τσάλεντζ Καπ έχει ο Ολυμπιακός καθώς επικράτησε στου Ρεντη με 3-0 της Μπρνό και είναι το μεγάλο φαβορί για την πρόκριση. Για να γίνει αυτό θα πρέπει να κερδίσουν οι «ερυθρόλευκες» ή να ηττηθούν με 3-2. Σε περίπτωση ήττας με 3-0 ή 3-1 το ματς θα οδηγηθεί στο χρυσό σετ.

«Πρέπει να επαναλάβουμε τη νίκη του πρώτου αγώνα. Θέλουμε πάρουμε την πρόκριση στην επόμενη φάση. Είμαστε έτοιμοι, σε ένα διαφορετικό ματς από αυτό που έγινε στην έδρα μας, πρέπει να συνεχίσουμε να παίζουμε με αυτό το μαχητικό πνεύμα» δήλωσε ο προπονητής του Ολυμπιακού Λορέντζο Μιτσέλι.

Διαιτητές θα είναι ο Αλβανός Ίγκλι Φέστι και η Ιταλίδα Ροσέλα Πιάνα.