Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών για την Πέμπτη (29/7) | overfm.gr

RADIO

live radio icon

ΤΩΡΑ:  

overfm.gr | Ολυμπιακοί Αγώνες | Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών για την Πέμπτη (29/7)

Πλούσιο το πρόγραμμα της Πέμπτης (29/7) στους Ολυμπιακούς Αγώνες, για την Ελληνική αποστολή. Το πρόγραμμα ανοίγει η Άννα Κορακάκη στα 25 μέτρα πιστόλι.

Με την Άννα Κορακάκη ανοίγει το πρόγραμμα για την Ελληνική αποστολή, στην 6η μέρα των Ολυμπιακών Αγώνων για την Ελληνική αποστολή, με την Ελληνίδα Ολυμπιονίκη να συμμετέχει στα 25 μέτρα πιστόλι γυναικών.



Στις 3:30  Μαρία Κυρίδου και τη Χριστίνα Μπούρμου θα δώσουν την μάχη για ένα μετάλλιο στον τελικό του δικώπουενώ τα ημιτελικά του απλού σκιφ σε άνδρες (Στέφανος Ντούσκος) και γυναίκες (Μαρία Κυρίδου) θα πάρουν σειρά.

Το υπόλοιπο πρόγραμμα περιέχει τοξοβολία, κολύμβηση και φυσικά την 3η αναμέτρηση της Εθνικής του πόλο, κόντρα στην οικοδέσποινα Ιαπωνία.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα:

3:00 Σκοποβολή
Άννα Κορακάκη (25μ. πιστόλι, προκριματικά)

3:30 Κωπηλασία
Μαρία Κυρίδου, Χριστίνα Μπούρμπου (τελικός) ΕΡΤ1

4:30 Κωπηλασία
Αννέτα Κυρίδου (ημιτελικά) ΕΡΤ1

5:10 Κωπηλασία
Στέφανος Ντούσκος (ημιτελικά) ΕΡΤ1

06:05 Ιστιοπλοΐα
Αιμιλία Τσουλφά-Αριάδνη Σπανάκη (Race 3) ΕΡΤ2
Στη συνέχεια: 07:15 (Race 4)

06:15 Ιστιοπλοΐα
Βασιλεία Καραχάλιου (Race 7) ΕΡΤ2
Στη συνέχεια: 07:25 (Race 8)

06:32 Τοξοβολία
Ευαγγελία Ψάρρα (φάση των 32) ΕΡΤ2
Αν προκριθεί: 07:11 (φάση των 16),

07:05 Ιστιοπλοΐα
Κατερίνα Δίβαρη (Race 10)
07:50 (Race 11), 08:40 (Race 12)ΕΡΤ2

08:35 Ιστιοπλοΐα
Γιάννης Μιτάκης (Race 5), 09:45 (Race 6) ΕΡΤ2

09:05 Ιστιοπλοΐα
Παναγιώτης Μάντης-Παύλος Καγιαλής (Race 3), 10:15 (Race 4) ΕΡΤ2

09:20 Ιστιοπλοΐα
Βύρων Κοκκαλάνης (Race 10), 10:05 (Race 11), 10: 55 (Race 12) ΕΡΤ Sports

γύρω στις 11:30 Τένις (η ακριβής ώρα θα εξαρτηθεί από τα ματς που θα προηγηθούν στο ίδιο γήπεδο)
Σάκκαρη-Τσιτσιπάς (μεικτό διπλό) ΕΡΤ3

12:20 Πόλο
Ελλάδα-Ιαπωνία ΕΡΤ3

14:25 Κολύμβηση
4Χ100 μικτή mixed (προκριματικά) ΕΡΤ3

PLANET SPORTS