overfm.gr | Super League 1 | ΟΦΗ – Παναιτωλικός 1-2: Φίδι… Κολοβό και «διπλό» στην Κρήτη

Ο Παναιτωλικός με γκολ του Καρέλη και του Κολοβού έφυγε από την Κρήτη με τη νίκη, επικρατώντας 2-1 του ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League.

Ο Παναιτωλικός συνεχίζει στα καλά αποτελέσματα, αυτή τη φορά παίρνοντας τη νίκη στην Κρήτη, επικρατώντας 2-1 του ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League. Τρίτη ήττα σε τέσσερα ματς για την ομάδα του Νίκου Νιόπλια.

Η εικόνα του αγώνα:

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πατούσαν καλύτερα στο γήπεδο στην αρχή του ματς. Είχαν τον έλεγχο του αγώνα και δικαιώθηκαν, όταν ο Καρέλης στο 14ο λεπτό άνοιξε το σκορ.  Το γκολ είχε δώσει τύχης αφού η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα. Ο λαβωμένος από τραυματισμούς ΟΦΗ μετά το γκολ που δέχθηκε ανέβασε ρυθμούς, πήρε την κατοχή της μπάλας και κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης. Ο Μπαλογιάννης με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή «τίναξε« τα δίχτυα της αντίπαλης εστίας για το 1-1.

Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να φτάσουν σε ένα δεύτερο τέρμα. Αυτό βέβαια το κατάφερε μόνο μία ομάδα και αυτή ήταν ο Παναιτωλικός. Ο Κολοβός που μπήκε ως αλλαγή με ωραίο σουτ κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό 2-1 και δώσει το τρίποντο στην ομάδα του Γιάννης Αναστασίου.