overfm.gr | Super League 1 | ΟΦΗ: Ισόπαλος 1-1 με τη Φορτούνα Σιτάρντ

Ο ΟΦΗ, βρίσκεται αυτή την περίοδο στην Ολλανδία, προκειμένου να χτιστεί η ομάδα εν όψει της νέας σεζόν. Στο πλαίσιο αυτό, έδωσε φιλικό προετοιμασίας με την Φορτούνα, με την οποία ήρθε ισόπαλος 1-1.

Ισόπαλος 1-1 ήρθε ο ΟΦΗ, στο τρίτο του φιλικό επί ολλανδικού εδάφους κόντρα στη Φορτούνα Σιτάρντ.

Οι Ολλανδοί ήταν αυτοί που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 26ο λεπτό, ένα τέρμα το οποίο το πέτυχε ο Χάνσον, μετά από κλέψιμο της μπάλας. Η ομάδα του Νίκου Νόμπλια απάντησε στο 39ο λεπτό του αγώνα, με εκτέλεση πέναλτι του Ντε Γκούζμαν. Μία φάση κυρίως, που θυμίζει αρκετά το πρώτο γκολ.

Το επόμενο φιλικό παιχνίδι για τους κρητικούς είναι προγραμματισμένο για το ερχόμενο Σάββατο (24/07) απέναντι στη βελγική Βέστερλο.

ΟΦΗ (Α’ Μέρος): Σωτηρίου, Μαρινάκης, Κοροβέσης, Βούρος, Πασαλίδης, Μεγιάδο, Νοικοκυράκης, Ντε Γκούζμαν, Στάρτζεον, Σαρδινέρο, Καστάινιος.
ΟΦΗ (Β’ Μέρος): Σηφάκης, Ουές, Λυμπεράκης, Γιαννούλης, Σελίμοβιτς, Μεγιάδο, Μπαλογιάννης, Ντε Γκούζμαν, Γρίβας, Φαν Ντάινεν, Καστάινιος.