overfm.gr | Premier League | Ντέιβιντ Ντε Χέα: Ζητώ συγγνώμη από την ομάδα μου, παίρνω τη ευθύνη για τη απώλεια των 3 βαθμών.

Ο Ντέιβιντ Ντε Χέα φανερά απογοητευμένος από τη συντριβή με 4-0 στο Α΄ ημίχρονο από την Μπρέντφορντ μίλησε στο Sky Sport για τη τραγική εικόνα της ομάδας και πήρε την ευθύνη για τη οδυνηρή ήττα.

Ο Ισπανός γκολκίπερ έζησε μια από τις χειρότερες βραδιές στη καριέρα του μιας και είδε τη μπάλα να πηγαίνει στα δίχτυα όχι 1 όχι 2 αλλά 4 φορές και μάλιστα στο πρώτο ημίχρονο. Δέχτηκαν 4 γκολ και με 2 ήττες στα 2 πρώτα ματς  οι ‘’Κόκκινοι Διάβολοι΄΄είναι στη τελευταία θέση με 0 βαθμούς.

Πήρε την ευθύνη για το πρώτο γκολ της αντιπάλους(στο μακρινό σουτ του Ντασίλβα που είδε τη μπάλα να φεύγει κάτω από το σώμα του) και στο δεύτερο στην απρόσεκτη πάσα που έδωσε στον Κρίστενσεν στη μεγάλη περιοχή της ομάδας του),δε κρύφτηκε πίσω απο το δάχτυλο και βγαίνοντας δημόσια ζήτησε συγνώμη για αυτή την ήττα.

«Οφείλω να παίρνω την ευθύνη μου, κόστισα τρεις πόντους στην ομάδα μου, ήταν πολύ φτωχή η εμφάνισή μου. Μετά από το πρώτο μου λάθος και το δεύτερο ήταν πολύ δύσκολο για την ομάδα, ήταν μία απαίσια ημέρα».

«Ίσως θα πρέπει να διαβάζω καλύτερα το ματς και να κάνω δυνατά βολέ. Δεν είμαστε πάντως σαν άλλες ομάδες.

Βλέπουμε ομάδες να δέχονται ένα γκολ στην αρχή και μετά να νικούν με 5-1. Στο δικό μας ματς, έκανα λάθος και ίσως αυτό να διαμόρφωσε το αποτέλεσμα.

Τώρα θα πρέπει να συνεχίσουμε να δουλεύουμε ως ομάδα. Έχουμε πολλά να μάθουμε από τον προπονητή. Ήταν καλή η προετοιμασία που κάναμε αλλά δεν είναι αρκετό αυτό. Χρειάζεται να παίζουμε για αυτό το σήμα και για το σύλλογο». ήταν τα λεγόμενά του Ισπανού γκολκίπερ.