overfm.gr | Διεθνή | Ντάντι-Ρέιντζερς 1-2: Συνεχίζουν ακάθεκτοι οι «διαμαρτυρόμενοι»

Εξακολουθούν να είναι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας οι Ρέιντζερς.

Την 15ης νίκη πήρε η ομάδα της Ρέιτζερς η οποία επικράτησε με 2-1 στην έδρα της Ντάντι Γιουνάιτεντ για την 17η αγωνιστική της Premier League στην Σκωτία.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με το τέρμα που σημείωσε στο 26ο λεπτό ο Ταβερνιέ, ενώ λίγα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Σμίθ στο 33΄.

Ωστόσο λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ κατάφερε να περάσει ξανά μπροστά στο σκορ στο 44’, με τον Γκόλντσον να διαμορφώνει το τελικό 2-1. Πλέον οι «διαμαρτυρόμενοι » βρίσκονται της κορυφή της βαθμολογίας με 47 βαθμούς, ενώ η Ντάντι παρέμεινε στην έκτη θέση έχοντας συνολικά 20 πόντους.