overfm.gr | Euroleague | Ντάνστον: «Δεν πτοηθήκαμε όταν ο Μπέικον μας έβαλε συνεχόμενα σουτ στην 3η περίοδο»

Ο Ντάνστον στις δηλώσεις του απέδωσε την νίκη της Αναντολού Εφές κόντρα στον Παναθηναϊκό στην καλή άμυνα που έπαιξαν στο παιχνίδι

Η Αναντολού Εφές πήρε μια εύκολη νίκη στην Πόλη κόντρα στον Παναθηναϊκό (88-69) και ο Ντάνστον απέδωσε την καλή τους εμφάνιση στην άμυνα που έπαιξαν, ενώ αναφέρθηκε και στα σουτ του Μπέικον.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ντάνστον:

«Μετά την τελευταία μας ήττα θέλαμε να δουλέψουμε, ώστε η άμυνα να δώσει τον τόνο. Το δουλέψαμε και το κάναμε. Δεν χάνουμε το κουράγιο μας και δίνουμε ο ένας στον άλλον κουράγιο. Δεν παίζει ρόλο πόσο παίζω, είτε 5’, είτε 30’.
Δεν πτοηθήκαμε όταν ο Μπέικον μας έβαλε συνεχόμενα σουτ στην τρίτη περίοδο και συνεχίσαμε να προσπαθούμε στην άμυνα».