overfm.gr | Ligue 1 | Νις – Μετς 1-0: Ήττα-σοκ για από την ουραγό [vds]

H ουραγός Μετς πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη της στο Σαμπιονά απέναντι στην 2η Νις στην Allianz Arena για την 15η αγωνιστική της Ligue 1.

Η ουραγός Μετς έφυγε με σπουδαίο διπλό από την Κυανή Ακτή κερδίζοντας την δεύτερη του πίνακα Νις που πραγματοποίησε μια από τις χειρότερες εμφανίσεις στην σεζόν. Ήττα-σοκ για από την ουραγό

Ένα ολόκληρο πρώτο ημίχρονο πέταξε η ομάδα του Γκαλτιέ που έκανε μόλις μια φάση και απείλησε με τον Ντελόρ στο 45ο λεπτό.

Ήττα-σοκ για από την ουραγό

Το μοναδικό γκολ που έκανε την διαφορά και χάρισε μόλις την δεύτερη νίκη στην ομάδα του Αντονετί, πέτυχε στο 31ο λεπτό ο Σετόνζ (0-1) που έφτασε τα τέσσερα στο φετινό πρωτάθλημα.

. Από την πλευρά τους οι παίκτες της Νις παρά το 70% της κατοχής δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν, ενώ διαμαρτυρήθηκαν τρεις φορές για πέναλτι, στο 39′, στο 50′ και στο 59′, όμως οι θεαματικές πτώσεις δεν στάθηκαν αρκετές για να πείσουν τον διαιτητή και τον VAR.

. Καλύτερες στιγμές με τον Σναιντερλέν που πέρασε αλλαγή και με την κεφαλιά του Ντελόρ που έφυγε δίπλα από τα δοκάρια του Ουκίντζα.

Η Νις υπέστη δεύτερη σερί ήττα στην έδρα της, ενώ η Μετς που νίκησε για δεύτερη σερί χρονιά εκτός έδρας τη Νις, έπιασε στους 12 βαθμούς την Σεντ Ετιέν.

Ερχόμενη αγωνιστική η Νις ταξιδεύει στο Παρίσι για να παίξει με την πρωτοπόρο Παρί Σεν Ζερμέν (1/12) και η Μετς θα υποδεχτεί στην έδρα της την Μονπελιέ (1/12).