overfm.gr | Premier League | Νιούκασλ – Γούλβς: Οι «λύκοι πέταξαν» ξανά βαθμούς [vid]

Νιούκασλ – Γούλβς: Χαμένη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους.

Η Νιούκασλ Γιουνάιτεντ φιλοξένησε την Γούλβς για την 26η αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος με τον αγώνα να λήγει ισόπαλος με σκορ 1-1. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι αφού είχαν την κατοχή και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο δεν κατάφεραν να σκοράρει με αποτέλεσμα το ημίχρονο να λήξει 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Γουλβς μπορεί να είχε την κατοχή της μπάλας αλλά η Νιούκασλ Γιουνάιτεντ και πάλι είχε τις περισσότερες ευκαιρίες να πετύχει κάποιο τέρμα. Το πρώτο γκολ στο ματς ήρθε για τους γηπεδούχους με «χρυσό» σκόρερ τον Τζαμάλ Λάσελς στο 52′. Οι «λύκοι» ανέβασαν ρυθμούς και σχεδόν 20 λεπτά μετά κατάφεραν να κάνουν το 1-1 με πρωταγωνιστή τον Ρούμπεν Νέβες. Στα εναπομήναντα λεπτά της αναμέτρησης   δεν κατάφερε κάποια ομάδα να σημειώσει και δεύτερο τέρμα και έτσι οι δύο σύλλογοι πήραν από ένα βαθμό.

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Ντουμπράβκα, Κλαρκ, Λιούς, Λασέλς, Κραφτ (71’ Ρίτσι), Σέλβεϊ, Χέιντεν, Σεν Μαξιμέν (63’ Μέρφι) , Αλμιρόν (46’ Φρέιζερ), Γουίλοκ, Ζοέλιντον

ΓΟΥΛΒΣ: Πατρίσιο, Κόαντι, Μουτίνιο, Γιόνι (90+2’ Αΐτ Νούρι), Σεμέδο (85’ Χούβερ), Σάις, Ντεντόνκερ, Νέβες, Ζοσέ (82’ Σίλβα), Τραορέ, Νέτο