overfm.gr | NBA | NBA: Τραυματίστηκε στο γόνατο ο Κάρι

Ανησυχία επικρατεί στους Γουόριορς μετά τον τραυματισμό του Στεφ Κάρι στο γόνατο που τον έθεσε εκτός συνέχειας αγώνα με τους Μάβερικς.

Ο Στεφ Κάρι τραυματίστηκε στο αριστερό γόνατο όταν συγκρούστηκε με τον ΜακΚίνλεϊ Ράιτ στην 3η περίοδο του αγώνα με τους Μάβερικς (νίκη με 119-113 για το Γκόλντεν Στέιτ) και αποχώρησε από το παιχνίδι, σκορπώντας την ανησυχία στους πρωταθλητές.

Ο στάρ των Γουόριορς αποχώρησε απο το παρκέ κουτσαίνοντας, πηγαίνοντας άμεσα στον πάγκο της ομάδας του. Σύμφωνα με την πρώτη ενημέρωση, η μαγνητική που υποβλήθηκε ο Στεφ Κάρι ήταν αρνητική, ωστόσο θα υποβληθεί σε περαιτέρω εξετάσεις.

Την φετινή σεζόν ο Κάρι έχει 29.7 πόντους, 6.4 ριμπάουντ, 6.4 ασίστ και 1 κλέψιμο μέσο όρο με 42.9% στα τρίποντα σε 35 λεπτά συμμετοχής. Μέσα στην σεζόν απουσίασε για ένα διάστημα 11 αγώνων λόγω τραυματισμού στον αριστερό ώμο.