overfm.gr | Eurocup | Μπουντούτσνοστ – Βίρτους Μπολόνια 86-82: Ήττα με μοιραίο Τεόντοσιτς

Την πρώτη της ήττα στο Eurocup γνώρισε η Βίρτους Μπολόνια, καθώς έχασε από την Μπουντούτσνοστ με 86-82.

Η Βίρτους Μπολόνια δεν κατάφερε να περάσει από το Μαυροβούνιο, γνωρίζοντας την πρώτη της ήττα στο Eurocup με 86-82 από την Μπουντούτσνοστ. Μοιραίος για τους Ιταλούς ο Μίλος Τεόντοσιτς, αφού 8” πριν το τέλος και με το σκορ στο 84-86, έχασε ένα αρκετά εύκολο λέι απ.

Μάλιστα, οι Μαυροβούνιοι ήταν πίσω στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Συγκεκριμένα, οι Ιταλοί είχαν προηγηθεί μέχρι και με 13 πόντους κατά την διάρκεια της δεύτερης περιόδου, ωστόσο στην επανάληψη η Μπουντούτσνοστ αντέδρασε και κατάφερε να μπει στο τέταρτο δεκάλεπτο στο μείον 6.

Η τέταρτη περίοδος ήταν αρκετά ισορροπημένη με τους γηπεδούχους να περνούν μπροστά με 5 πόντους (84-79). Σε εκείνο το σημείο ο Μπελινέλι κέρδισε φάουλ σε σουτ τριών πόντων, μείωσε στο καλάθι, με τον Τεόντοσιτς να μην μπορεί να φέρει το παιχνίδια στα ίσα.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Κομπς με 22 πόντους και 8 ασίστ, με τον άλλοτε παίκτη του Ολυμπιακού, Γουίλι Ριντ να ακολουθεί με 21 πόντους και 5 ριμπάουντ. Για τους Ιταλούς Μπελινέλι και Χέρβεϊ είχανε από 15 πόντους, με τον Τεόντοσιτς να μένει στους 8.

Τα δεκάλεπτα: 22-28, 37-48, 64-70, 86-82