overfm.gr | Κύπελλο Ελλάδας | «Μπορούσαμε και δεύτερο γκολ»

Καλό αποτέλεσμα χαρακτηρίζει το τελικό 1-1 με τον Ολυμπιακό, για το Κύπελλο Ελλάδας, ο Αλέξανδρος Καρτάλης.

Ο Αλέξανδρος Καρτάλης, μετά τη λήξη του αγώνα ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Ολυμπιακό, για το Κύπελλο Ελλάδας, εξέφρασε την άποψη, ότι η ομάδα της Ηπείρου στάθηκε πολύ καλά απέναντι στους Πειραιώτες, τους οποίους χαρακτήρισε ως την καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:

«Παίξαμε πολύ καλά, είχαμε αρκετές ευκαιρίες με την καλύτερη ομάδα της Ελλάδας. Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε ευκαιρίες ακόμη και για δεύτερο γκολ. Δεν σκοράραμε, αλλά πήραμε καλό αποτέλεσμα, συγχαρητήρια στην ομάδα μου για την προσπάθεια.

Στη ρεβάνς πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι, να δουλέψουμε πάρα πολύ τακτικά. Ήμουν κουρασμένος στο τέλος, αλλά μπορώ να τρέξω παραπάνω. Θα μπορούσα να τρέξω και 120 λεπτά σήμερα. Ειδικά με αυτό που έκαναν οι φίλαθλοι πριν το παιχνίδι ανατριχιάσαμε».