overfm.gr | Premier League | Μπόρνμουθ – Σαουθάμπτον 0-3: Με άνεση στα ημιτελικά του FA Cup οι «άγιοι» [vid]

Μπόρνμουθ – Σαουθάμπτον: Η ομάδα του Ραλφ Χάσενχουτλ προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Ραλφ Χάσενχουτλ, που μετρά 10 ήττες στα τελευταία 12 ματς της στην Premier League ήταν ο Νέιθαν Ρέντμοντ. Αφού πρώτα ο Τζενέπο άνοιξε το σκορ στο 37’, ο Αγγλος μεσοεπιθετικός σκόραρε δύο φορές. Ο Ρέντμοντ σκόραρε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με εξαιρετική ατομική ενέργεια και στο 59’  με δυνατό σουτ για να διαμορφωθεί το 3-0 υπέρ της Σαουθάμπτον, που πλέον περιμένει να μάθει τον αντίπαλό της στα ημιτελικά.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Μπόρνμουθ (Γούντγκεϊτ): Μπέγκοβιτς, Στέισι, Κάρτερ, Κουκ, Ρίκο(67′ Μεφάμ), Πίρσον(56′ Σάριτζ), Γουίλσιρ, Μπίλινγκ(77′ Κιλκένι), Νταντζούμα, Ρικέλμε(56′ Άντονι), Σολάνκε

Σαουθάμπτον (Χάσενχουτλ): Φόρστερ, Γουόκερ, Βέστεργκαρντ(77′ Σαλίσου), Μπεντνάρεκ(77′ Στίβενς), Μπέρτραντ, Γουόρντ-Πράουζ, Ντιαλό, Άρμστρονγκ, Τζενέπο, Άνταμς, Ρέντμοντ