overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | Μπέκαμ: Ψήφισε ως καλύτερο του γκολ αυτό με την Ελλάδα (vid)

Το γκολ του κόντρα στην Ελλάδα στις καθυστερήσεις του αγώνα στο «Ολντ Τράφορντ» ψήφισε ως το καλύτερο που έχει σημειώσει στην καριέρα του.

Στην διαδικτυακή εκπομπή «Overlap» με παρουσιαστή τον Γκάρι Νέβιλ φιλοξενήθηκε ο Ντέιβιντ Μπέκαμ. Ο τελευταίος κλήθηκε να σχολιάσει το καλύτερο του γκολ που χει σημειώσει στην καριέρα του. Ερωτηθείς για το συγκεκριμένο πράγμα ο 47χρονος παλαίμαχος σούπερ σταρ απάντησε ότι το καλύτερο τέρμα που χει πετύχει ήταν αυτό κόντρα στην Ελλάδα με απευθείας χτύπημα φάουλ στις καθυστερήσεις.

Ένα γκολ που όπως αποδείχθηκε έστειλε την Αγγλία απευθείας στα τελικά του Μουντιάλ 2002 που διεξήχθη σε Ιαπωνία και Νότια Κορέα. Και αυτό γιατί στο άλλο ματς του ομίλου η μετέπειτα φιναλίστ κόσμου Γερμανία παραχώρησε εντός έδρας λευκή ισοπαλία στην Φινλανδία με αποτέλεσμα να πάει στα μπαράζ.

Ωστόσο ο Νέβιλ του θύμισε και το γκολ με την λόμπα από την σέντρα το 1996 κόντρα στην Γουίμπλεντον με τον Μπέκαμ να αναφέρει χαρακτηριστικά ότι το χε ξεχάσει.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Μπέκαμ είχε σκοράρει ξανά κόντρα στην Ελλάδα και μάλιστα και τότε με απ ευθείας χτύπημα φάουλ στο ματς των εθνικών ομάδων στο ΟΑΚΑ. Όταν τότε είχε σφραγίσει την νίκη των Άγγλων πέντε λεπτά πριν την λήξη του ματς κάνοντας το τελικό 2-0.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας  στο Facebook. στο Twitter. στο Instagram. στο Youtube. στο TikTok.