overfm.gr | Διεθνή | Μέγας Μπακασέτας κόντρα στη Γαλατασαράι [vid]

Ο Τάσος Μπακασέτας άνοιξε το δρόμο της ανατροπής για την Τράμπζονσπορ κόντρα στη Γαλατασαράι με την ομάδα του Έλληνα άσου να κερδίζει 2-1 και να μένει στο +9 από την δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα της Τουρκίας.

Τις εντυπωσιακές του εμφανίσεις στο τουρκικό πρωτάθλημα συνεχίζει ο Τάσος Μπακασέτας. Ο αρχηγός της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου, ήταν καταλυτικός στη νίκη κορυφής της Τράμπζονσπορ επί της Γαλατασαράι.

Η ομάδα της Τραπεζούντας βρισκόταν πολύ κοντά στην τρίτη διαδοχική γκέλα της στο πρωτάθλημα, όταν ο Τσικαλντάου έβαλε σε θέση οδηγού τους γηπεδούχους στο 31ο λεπτό. Ένα προβάδισμα που η Γαλατάσαραϊ κρατούσε με σχετική άνεση μέχρι και το 84ο λεπτό!

Σε εκείνο το σημείο, ο 28χρονος Έλληνας μεσοεπιθετικός πήρε την κατάσταση στα χέρια του και με ένα δυνατό διαγώνιο σουτ στην κίνηση έφερε το ματς στα ίσα, δίνοντας το σύνθημα της αντεπίθεσης!

Η ανατροπή ολοκληρώθηκε με τη συμπλήρωση των 90′, με τον Βίσκα να εκμεταλλεύεται το τραγικό λάθος των γηπεδούχων διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Αποτέλεσμα που κράτησε την Τραμπζονσπόρ στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και στο +9 από τη δεύτερη Κόνιασπορ!

Να σημειωθεί, πως με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ο Μανώλης Σιώπης, βοηθώντας και εκείνος σημαντικά με τα τρεξίματά του στον χώρο της μεσαίας γραμμής.