overfm.gr | Premier League | Μαρία Σάκκαρη: Γνώρισε τη ήττα με 2-0 σετ και αποκλείστηκε από το Silicon Valley

Εκτός συνέχειας έμεινε η Μαρία Σάκκαρη από το Mubadala Silicon Valley Classic καθώς ηττήθηκε με 2-0 σετ από την Αμερικανίδα Σέλμπι Ρότζερς.

Απρόσμενο αποκλεισμό γνώρισε η Μαρία Σάκκαρη στην πρεμιέρα του Mubadala Silicon Valley Classic, καθώς γνώρισε την ήττα με 2-0 σετ (6-1, 6-3) από την Αμερικανίδα Σέλμπι Ρότζερς (Νο45). Η Ελληνίδα αθλήτρια εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων και μέσα σε 72 λεπτά γνώρισε την τρίτη της ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια από τη Ρότζερς.

Από την άλλη η 29χρονη  μπήκε πολύ δυνατά από το ξεκίνημα, έχοντας πολύ καλό ρυθμό σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Σε αυτό βοήθησε και το γεγονός ότι είχε αγωνιστεί και στον προηγούμενο γύρο κόντρα στην Μπιάνκα Αντρέεσκου, την οποίο νίκησε με 2-0 σετ επίσης.

Η Σάκκαρη έδωσε τον τελευταίο της αγώνα στο Wimbledon και αυτή ήταν η πρώτη φορά που αγωνιζόταν σε σκληρή επιφάνεια έπειτα από αρκετό καιρό.