overfm.gr | Premier League | Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μπέρνλι 3-1: Νίκη για τους «κόκκινους διαβόλους» και -8 από την κορυφή [vid]

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε τη νίκη απέναντι στη Μπέρνλι με 3-1 και ελπίζει ακόμα στο πρωτάθλημα.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κέρδισε 3-1 τη Μπέρνλι και πετυχαίνοντας την πέμπτη διαδοχική της νίκη, βρέθηκε στο -8 από τη Σίτι που βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας. Κορυφαίος για την ομάδα του Μάντσεστερ ήταν ο Γκρίνγουντ που πέτυχε δύο γκολ.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς να επιτευχθεί κάποιο τέρμα, τη στιγμή που οι γηπεδούχοι είχαν τη μπάλα στα πόδια τους, όμως απείλησαν ελάχιστα, χωρίς να δημιουργηθεί κάποια μεγάλη ευκαιρία.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 48’, ο Γκρίνγουντ έβαλε μπροστά τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με αριστερό πλασέ, ύστερα από πάσα του Ράσφορντ. Μόλις δύο λεπτά αργότερα, η Μπέρνλι ισοφάρισε σε 1-1 με κεφαλιά του Ταρκόβσκι, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς

Η Γιουνάιτεντ εντέλει πήρε το ματς στο φινάλε, με τον Γκρίνγουντ να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ενώ στο 93’ ο Φαν Ντε Μπεεκ έδωσε σε κενό τέρμα στον Καβάνι για το τελικό 3-1.