overfm.gr | Basketball Champions League | Λυκογιάννης: «Αξίζαμε τη νίκη»

Ο Λυκογιάννης στις δηλώσεις του μετά την νίκη του ΠΑΟΚ κόντρα στην Ντιζόν (74-69) τόνισε οτι η ομάδα του άξιζε την πρόκριση στα play in του BCL

Ο Λυκογιάννης στις δηλώσεις του τόνισε πως ο ΠΑΟΚ άξιζε την πρόκριση στα Play in του BCL και αναφέρθηκε και στις λεπτομέρειες των τεσσάρων 10λεπτών.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Λυκογιάννη:
«Πρώτον, είναι μία πολύ σημαντική νίκη γιατί μας δίνει το δικαίωμα να συνεχίσουμε στο BCL. Δεύτερον, είναι κάτι πολύ σημαντικό γιατί δεν περιμέναμε κάποια άλλη ομάδα να κάνει τη δουλειά για εμάς. Το καταφέραμε μόνοι μας. Ξέραμε μετά από όσα έγιναν την προηγούμενη εβδομάδα με τη Μάλαγα ότι έπρεπε να έρθουμε εδώ και να κερδίσουμε το παιχνίδι. Ήμασταν 100% σίγουροι ότι έπρεπε να προκριθούμε με τις δικές μας δυνάμεις, δεν περιμέναμε κανέναν άλλον.

Είχαμε τρία πολύ καλά δεκάλεπτα. Το πρώτο, το τρίτο και το τέταρτο. Είχαμε και ένα άσχημο, το δεύτερο. Αξίζαμε να νικήσουμε, ελέγξαμε πολύ τον ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο, παίξαμε άμυνα. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου και, φυσικά, η νίκη είναι αφιερωμένη στους ανθρώπους αυτούς που ήρθαν από διάφορα μέρη της Ευρώπης για να δουν την ομάδα και να μας υποστηρίξουν, όχι μόνο όταν νικούσαμε, αλλά κι όταν ήμασταν πίσω στο σκορ».