overfm.gr | Κύπελλο Ελλάδας | LIVE : ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός 1-1

LIVE : ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός. Παρακολουθήστε live στις 18:00 την εξέλιξη του πρώτου ημιτελικού του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Ολυμπιακό. Τηλεοπτικά από το Cosmote Sport2.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Λοντίγκιν – Σάλιακας, Εραμούσπε, Παντελάκης, Πίρσμαν – Κάστρο, Ντομίνγκεθ, Καρτάλης, Ελευθεριάδης – Παμλίδης, Μιλιντσεάνου.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Σεμέδο, Μπα, Παπασταθόπουλος, Λαλά, Ρέαμπτσιουκ, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Φορτούνης, Μπρούμα, Χασάν

1′ Έναρξη στην αναμέτρηση.

6′ Απειλεί ο ΠΑΣ! Κάθετη για τον Μιλιντσεάνου, βγήκε και μπλόκαρε ο Σα που διάβασε καλά τη φάση

8′ Φαλτσαριστό, αλλά και άστοχο σουτ του Καμαρά για τον Ολυμπιακό.

11′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Γέμισμα του Φορτούνη, ο Χασάν ξέφυγε από την άμυνα του ΠΑΣ, πλάσαρε και ο Λοντίγκιν απέκρουσε.

Κίτρινη στον Σάλιακα για φάουλ πάνω στον Καμαρά.

16′ Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Στην κόντρα οι γηπεδούχοι, ο Μιλιντσεάνου έκανε ωραία προσποίηση και εκτέλεσε με το αριστερό χαμηλά και ο Σα μπλόκαρε.

30′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Οι Πειραιώτες έφυγαν στην κόντρα, ο Μπρούμα μοίρασε για τον Χασάν, που έφερε την μπάλα στο δεξί, αλλά γλίστρησε και έκανε κακό σουτ.

Πρόβλημα τραυματισμού για τον Παπασταθόπουλο.

44′ Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Πίρσμαν έβγαλε ωραία μπαλιά, ο Ελευθεριάδης έκανε το γύρισμα, αλλά δεν βρήκε τον Μιλιντσεάνου που δεν έφτασε στην μπάλα

45′ + 3 Πέναλτι για τον ΠΑΣ μετά από χέρι του Μπα που υποδείχθηκε από το VAR.

45′ + 6: ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός 1-0: Σκοράρει ο Εραμούστε από την άσπρη βούλα και ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

Ημίχρονο στην αναμέτρηση.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

47′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Έπειτα από κακό διώξιμο του Παντελάκη σε σέντρα του Ανδρούτσου, ο Μπρούμα έγινε κάτοχος της μπάλας και έκανε άψυχο τελείωμα, με αποτέλεσμα να μπλοκάρει εύκολα ο Λοντίγκιν.

55′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Μιλιντσεάνου έφυγε κάθετα, βρέθηκε φάτσα με τον Σα, πλάσαρε και ο Πορτογάλος βγήκε νικητής.

58′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Φορτούνη, κεφαλιά του Χασάν και η μπάλα εκτός.

Συνεχόμενες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες με το ματς να είναι πάνω-κάτω και πολύ ανοιχτό παρά το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι βρίσκονται μπροστά στο σκορ.

61′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μασούρας αντί Ρέαμπτσιουκ. Γυρίζει σε 4-2-3-1 το σύστημα της ομάδας του ο Πέδρο Μαρτίνς.

63′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Συνεργασία Μπρούμα με Χασάν και πλασέ του Πορτογάλου υπό πίεση, μπλόκαρε ο Λοντίγκιν.

65′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Σάλιακας βγήκε από τα δεξιά, έκανε καλό γύρισμα, ο Μιλιντσεάνου εκτέλεσε από κοντά και ο Σα μπλόκαρε.

73′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός και 1-1! Σέντρα του Φορτούνη από τα δεξιά, γυριστό σουτ του Χασάν και η μπάλα στα δίχτυα.

80′ Νέα μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός. Ο Ελ Αραμπί έφυγε στην κόντρα είχε αρκετές επιλογές, με καλύτερη τον Μασούρα δεξιά, όπως και τον Φορτούνη αριστερά, αλλά καθυστέρησε και έχασε την μπάλα.

Τέλος στο ματς: ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός 1-1. Ο Εράμουσπε άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με πέναλτι και ο Χασάν απάντησε στο 73’, δίνοντας προβάδισμα για τον τελικό στους Πειραιώτες.