overfm.gr | Super League 1 | LIVE : Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 3-1

LIVE : Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός. Παρακολουθήστε live στις 19:30 την εξέλιξη της αναμέτρησης Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός για την 3η αγωνιστική των Play Off του πρωταθλήματος της Super League 1. Τηλεοπτικά από το Novasports 1.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Σεμέδο, Παπασταθόπουλος, Μπα, Ανδρούτσος, Χολέμπας, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Φορτούνης, Μασούρας, Ελ Αραμπί

Παναθηναϊκός (Λάζλο Μπόλονι): Διούδης, Μολό, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Χουάνκαρ, Νιάς, Βέλεθ, Μαουρίσιο, Βιγιαφάνιες, Χατζηγιοβάνης, Μακέντα

1′ Έναρξη στο ντέρμπι.

7′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης έκανε πολύ καλό γέμισμα από φάουλ, ο Σεμέδο βρήκε ελάχιστα την μπάλα και την έστειλε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Διούδη.

10′ Γκολ για τον Ολυμπιακό και 1-0 στο ματς. Ο Ελ Αραμπί σούταρε η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Φορτούνη που σούταρε, ο Διούδης έδιωξε και ο Μαροκινός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ωστόσο ο διαιτητής περιμένει και τη φάση να τσεκαριστεί από το VAR.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΚΟΛ! Παραμένει το 0-0 λόγω οφσάιντ

14′ Άστοχο σουτ του Εμβιλά, που πήρε το ριμπάουντ εκτός περιοχής, μετά από προσπάθεια του Φορτούνη.

22′ Τελική για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί πήρε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή και βρήκε τον Μασούρα που έκανε χλιαρό σουτ υπό πίεση και μπλόκαρε ο Διούδης.

28′ Μαρκάρισμα του Σεμέδο στον Μακέντα. Από το replay φάνηκε ότι υπάρχει πέναλτι! O Κροάτης έδειξε και κάρτα στον Ιταλό.

Πάει να το δει στο VAR ο Ιβάν Μπέμπεκ! Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό, ενώ δεν ισχύει και η κίτρινη κάρτα.

30′ ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 0-1! Ο Μακέντα ανέλαβε την εκτέλεση, έστειλε την μπάλα και νίκησε τον Σα που έπεσε στην αντίθετη γωνία.

34′ Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Μπουχαλάκης βρήκε τον Μασούρα με κάθετη, αλλά ο Διούδης κάλυψε σωστά την κλειστή του γωνία.

36′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Χασάν αντί Μπα

45+ 3′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-1! Σέντρα του Χολέμπας, η άμυνα έχασε τον Χασάν που έπιασε κεφαλιά και νίκησε τον Διούδη. Φταίει πολύ ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού, καθώς η μπάλα πήγε πάνω του και του έφυγε μέσα από τα χέρια.

Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 1-1. Ο Μακέντα άνοιξε το στο 31′ με πέναλτι του Μακέντα (το κέρδισε ο ίδιος από τον Σεμέδο), ενώ ο Χασάν ισοφάρισε στις καθυστερήσεις.

52′ Πάσα του Ανδρούτσου στον Χασάν, που πήγε να αδειάσει τον Πούγγουρα μέσα στην περιοχή, αλλά ο στόπερ του Παναθηναϊκού έκανε εξαιρετική επέμβαση.

60′ Γκολ ο Ολυμπιακός και 2-1. Ο Ελ Αραμπί σκοράρει και δίνει προβάδισμα στον Ολυμπιακό.

ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, Η ΜΠΑΛΑ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΧΑΣΑΝ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΣΚΟΡ ΜΕΝΕΙ ΣΤΟ 1-1.

66′ Αποβολή για τον Παναθηναϊκό. Κίτρινη (που είναι η δεύτερη) στον Πούγγουρα έπειτα από εναέρια μονομαχία με τον Χασάν στην οποία βρίσκεται στο κεφάλι τον Αιγύπτιο.

68′ Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μπρούμα αντί Φορτούνη και Καμαρά αντί Μπουχαλάκη

72′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-1! Σέντρα του Μπρούμα, κακή έξοδος του Διούδη, ο Χασάν την προβολή και η μπάλα στα δίχτυα.

77′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Ιωαννίδης, εκτός ο Μαουρίσιο.

81′ Σέντρα του Μασούρα από αριστερά, κεφαλιά του Χασάν, άουτ η μπάλα. Ο Αιγύπτιος δεν μπόρεσε να δώσει κατεύθυνση προς την εστία.

88′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Καρλίτος πέρασε πολύ εύκολα τον Ανδρούτσο, έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Σα μπλοκάρει σταθερά!

97′ ΓΚΟΛ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ 3-1! ΣΚΟΡΕΡ Ο ΜΠΡΟΥΜΑ!

Ο Παναθηναϊκός είχε κερδίσει κόρνερ, ο Διούδης ανέβηκε για να ψάξει την ισοφάριση και τελικά από την απομάκρυνση, ο Μπρούμα βρέθηκε στην ανυπεράσπιστη εστία και έκανε το 3-1

Τέλος στην αναμέτρηση.

Ο Ολυμπιακός κάνει την ανατροπή, παίρνει τη νίκη και πλέον είναι και μαθηματικά πρωταθλητής Ελλάδας.