Κάπως έτσι έληξε η φετινή Πρέμιερ Λίγκ. Ανανεώνουμε το ραντεβού μας για τις 6 Αυγούστου και την πρώτη σέντρα για την σεζόν 2022/23. Καλό σας βράδυ!

Η Μάντσεστερ Σίτι είναι πρωταθλήτρια Αγγλίας με απίστευτη ανατροπή! Η Άστον Βίλα έκανε ότι μπορούσε για να την κρατήσει στάσιμη αλλά η έκρηξη των παικτών του Πεπ Γκουαρδιολα ήταν αρκετή

19:54
19:52

Όλα κρέμονται σε μια κλωστή…

19:51

3-1 και η Λίβερπουλ με τον Ρόμπερτσον, αλλά πλέον περιμένει ένα θαύμα από την Βίλα

19:49

Έληξε η αναμέτρηση στο Κάροου Ρόουντ ανάμεσα στην Νόριτς και την Τότεναμ! Τα Σπιρούνια διέλυσαν τα καναρίνια με 5-0 και κλείδωσε την θέση της στο Τσάμπιονς Λίγκ της νέας σεζόν!

19:48
19:46

Η Τσέλσι χάρη σε γκολ του Ρος Μπάρκλει παίρνει και πάλι προβάδισμα με 2-1 κόντρα στην Γουότφορντ!

19:45

Η Λίβερπουλ κάνει το 2-1 με τον Μοχάμεντ Σαλάχ κόντρα στην Γούλβς. Πλέον πρέπει η Άστον Βίλα να ισοφαρίσει για να καταλήξει ο τίτλος στα χέρια των «Ρεντς»

19:43

Η Γουότφορντ με τον Γκόσλινκ φέρνει το ματς με την Τσέλσι στα ίσια και το σκορ στο 1-1!

19:42

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛ για τη Σίτι με τον Γκουντογκάν και 3-2. Με το 1,5 πόδι στον τίτλο το σύνολο του Πεπ Γκουαρντιόλα

19:41

Γκολ για την Άρσεναλ! Ο Μάρτιν Όντεγκαρντ κάνει το 5-1 κόντρα στην Έβερτον

19:40

Δεν γίνονται αυτά!!! Η Σίτι θέλει ακόμη ένα γκολ ώστε να μην τη νοιάζει τι θα κάνει η Λίβερπουλ

19:38

ΓΚΟΟΟΟΟΛ στο Σίτι-Άστον Βίλα! Οι «Πολίτες» ισοφαρίζουν σε 2-2 φέρνοντας τούμπα τα δεδομένα στην βαθμολογία! Σκόρερ ο Ρόντρι

19:38

2-1 η Μπράιτον την Γουέστ Χαμ. Δώρο στη Γιουνάιτεντ

19:37

Οδεύουμε προς το τελευταίο δεκάλεπτο των ματς. Όλα δείχνουν ότι η Σίτι θα στεφθεί πρωταθλήτρια

19:36

ΓΚΟΛ η Σίτι, 1-2 ο Γκουντογκάν και ελπίζει ξανά

19:34
19:33

Η Τότεναμ διέλυσε την Νόριτς. Ο Σον έκανε το 5-0 στο Κάροου Ρόουντ

19:30

Είναι απίστευτα αυτά που βλέπουμε στην 38η και τελευταία αγωνιστική της Πρέμιερ Λίγκ. Γι αυτό άλλωστε είναι και το καλύτερο πρωτάθλημα στον κόσμο!

19:29

Η Άστον Βίλα κάνει το 2-0 με τον Κοουτίνιο κόντρα στην Σίτι. Η Λίβερπουλ θέλει ένα γκολ μόνο για τον τίτλο

19:26

Μπαίνουμε σιγά σιγά στο τελευταίο 20λεπτό στα ματς. Αν μείνουν τα αποτελέσματα ως έχουν η Μάντσεστερ Σίτι θα στεφθεί πρωταθλήτρια Αγγλίας. Από την άλλη η Λίβερπουλ είναι ένα γκολ μακριά από την ανατροπή του αιώνα!

19:25
19:22

O Nτέγιαν Κουλοσέφσκι με δεύτερο προσωπικό του τέρμα κάνει το 3-0 στην έδρα της Νόριτς. Οι ελπίδες της Άρσεναλ για έξοδο στο Τσάμπιονς Λίγκ σβήνουν οριστικά παρά το εκκωφαντικό 4-1 κόντρα στην Έβερτον

19:22

2-0 η Νιούκαστλ στην έδρα της Μπέρνλι η οποία όπως φαίνεται θα αποχαιρετήσει την Premier League

19:21

Βγαίνει ο Ζότα και μπαίνει ο Σαλάχ για τη Λίβερπουλ

19:18

Πάρτι της Άρσεναλ στο Έμιρειτς! Ο Γκάμπριελ κάνει το 4-1 κόντρα στην Έβερτον αλλά το αποτέλεσμα της Νόριτς με την Τότεναμ (0-2) δεν της κάνει το χατίρι

19:17

Η Λίντς φτάνει τελικά στο πολυπόθητο γκολ με τον Ραφίνια να ευστοχεί από τα 11 μέτρα. Μπρέντφορντ-Λίντς 0-1

19:15

Ο Σεντρίκ κάνει τρία τα τέρματα της Άρσεναλ απέναντι στην Έβερτον,αλλά παραμένει 5η

19:13
19:11

Ο Σαντιο Μανέ έβαλε μπροστά την Λίβερπουλ κόντρα στην Γούλβς αλλά το γκολ ακυρώθηκε

19:11

Απίθανη ευκαιρία με τον Ζεσούς για τη Σίτι. Δεν χάνεται αυτό που έχασε ο Βραζιλιάνος

19:09

ΓΚΟΛ η Μπράιτον, κάνει το 1-1 κόντρα στη Γουέστ Χαμ με τον Βέλτμαν

19:06

Σεφτέ στα γκολ του Β΄ μέρους κάνει η Λέστερ η οποία ανοίγει το σκορ με τον Τζέιμς Μάντισον κόντρα στην Σαουθάμπτον

19:04

Ξεκινά σταδιακά το δεύτερο ημίχρονο σε όλες τις αναμετρήσεις

18:53

18:51

Έτσι διαμορφώνεται η βαθμολογία μετά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου σε όλα τα ματς

18:50

Ημίχρονο σε όλα τα ματς

18:48

ΓΚΟΛ για την Έβερτον. Τα «Ζαχαρωτά» μειώνουν σε 2-1 με τον Ντόνι Βαν Ντε Μπεκ κόντρα στην Άρσεναλ

18:44

Η Σίτι έχει βγει μπροστά και η Βίλα είναι κίνδυνος θάνατος στην κόντρα. Ο Έντερσον έσωσε τώρα την ομάδα του

18:43

Το Λέστερ-Σαουθάμπτον και το Μπρέντφορντ-Λίντς είναι τα μοναδικά παιχνίδια που δεν υπάρχει σκορ

18:42

ΓΚΟΛ η Γουέστ Χαμ στην έδρα της Μπράιτον. Τρομερό σουτ του Αντόνιο και 1-0 τα «σφυριά» που αυτή τη στιγμή είναι στο Europa League και στέλνουν τη Γιουνάιτεντ στο Conference

18:40

Η Κρίσταλ Πάλας με τον Γουίλφριντ Ζαχά ανοίγει το σκορ απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι «Κόκκινοι Διάβολοι» αυτήν την στιγμή κατρακυλούν στην 7η θέση!

18:38

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για την Άστον Βίλα!!!! Ο Στίβεν Τζέραρντ κάνει ένα τεράστιο δώρο στην ομάδα που συνέδεσε άρρηκτα το όνομα του, την Λίβερπουλ, με τον Μάτι Κας να χρίζεται σκοέρ

18:33

Γκολ και για τις δύο αντιμαχόμενες πλευρές του Λονδίνου. Η Άρσεναλ με τον Ενκέτια κάνει το 2-0 κόντρα στην Έβερτον και η Τότεναμ με τον Κέιν κάνει δύο τα τέρματα των Σπιρουνιών και ουσιαστικά κλειδώνει την τέταρτη θέση

18:29

Μπορείτε να δείτε ορισμένα από τα γκολ που μπήκαν πρόσφατα

18:27

Γκολ για την Άρσεναλ! Ο Γκάμπριελ Μαρτινέλι από την εσχάτη των ποινών βάζει τους «Κανονιέρηδες» σε θέση οδηγού και πλέον έχει το πάνω χέρι στην μάχη της εξόδου στο Τσάμπιονς Λίγκ

18:24

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για την Λίβερπουλ! Ο Σαντιό Μανέ φέρνει στα ίσια το ματς κόντρα στην Γούλβς και οι «Reds» μένουν ολοζώντανοι στην μάχη του τίτλου.

Την ίδια ώρα: Μάντσεστερ Σίτι-Άστον Βίλα 0-0

18:21

Η Νιουκάστλ άνοιξε το σκορ κόντρα στην Μπέρνλι με τον Γουίλσον να ευστοχεί σε πέναλτι και αυτήν την στιγμή την στέλνει στην Τσάμπιονσιπ

18:20

ΓΚΟΟΟΟΟΛ και στο Μπρέντφορντ-Λίντς!!! Τα «Παγώνια» ανοίγουν το σκορ στο 19ο λεπτό με τον Τζο Γκέλχαρντ το οποίο ωστόσο ακυρώνεται ως οφσάιντ!

18:18

Πλέον τα «Σπιρούνια» είναι αγκαλιά με την  έξοδο στο Τσάμπιονς Λίγκ της νέας σεζόν

18:16

Γκολ και για τον Τότεναμ! Ο Ντέγιαν Κουλουσέφσκι ανοίγει το σκορ και κάνει το 1-0 κόντρα στην Νόριτς

18:14

Μέχρι να υπάρξει εξέλιξη σε κάποιο από τα δέκα ματς που είναι σε εξέλιξη μπορείτε να δείτε το γκολ του Νέτο που αυτήν την στιγμή στέλνει την Σίτι ένα βήμα πιο κοντά στον τίτλο

18:11

ΓΚΟΟΟΟΛ στο Τσέλσι-Γουότφορντ!! Ο Κάι Χάβερτζ στο 11ο λεπτό με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ για τους Λονδρέζους

18:07

Το γκολ στο Λίβερπουλ-Γούλβς είναι και το μοναδικό μέχρι στιγμής. Στο 0-0 τα υπόλοιπα ματς.

18:05

ΓΚΟΟΟΛ στο Λίβερπουλ-Γούλβς! Οι «Λύκοι» παγώνουν το Άνφιλντ μόλις στο τρίτο λεπτό με τον Νέτο κάνοντας προσωρινά ένα ανέλπιστο δώρο στην Σίτι η οποία πάει για δύο αποτελέσματα

17:58

Η εικόνες μιλούν από μόνες τους…

17:56

Η σημερινή μέρα είναι ιστορική για τον Ελβετό μέσο της Άρσεναλ Γκράνιτ Τσάκα ο οποίος φτάνει τις 250 συμμετοχές με την φανέλα των «Κανονιέρηδων»

17:54

Γνωστή έγινε και η ενδεκάδα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για το ματς κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας. Οι «Κόκκινοι Διάβολοι» θέλουν μόνον τη νίκη για να μην παίξουν στο Conference League της νέας σεζόν

17:50

Τηλεοπτικά μπορείτε να παρακολουθήσετε τα ματς από τα συνδρομητικά κανάλια της Cosmote Sport. Είναι η τελευταία αγωνιστική που προβάλλονται από την πλατφόρμα αυτή καθώς από την ερχόμενη σεζόν το μεγαλύτερο πρωτάθλημα της Ευρώπης και του κόσμου θα πάρει «μεταγραφή» για τα κανάλια της Nova Sports για τα επόμενα έξι χρόνια!

17:48

Σιγά σιγά οδεύουμε προς την σέντρα των ματς. Μέχρι τότε πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των αναμετρήσεων που θα κρίνουν τον πρωταθλητή.

Λίβερπουλ: Άλισον, Άρνολντ, Κονατέ, Μάτιπ, Ρόμπερτσον, Χέντερσον, Τιάγκο, Κεϊτά, Ζότα, Ντίας, Μανέ.

Γουλβς: Σα, Νουρί, Μπόλι, Κόαντι, Τότι, Τζόνι, Ντεντόνκερ, Μουτίνιο, Νέβες, Νέτο, Χιμένες.

17:45

Αυτή είναι η βαθμολογία μετά την ολοκλήρωση 37 αγωνιστικών. Πέραν από την μάχη του τίτλου εκκρεμεί το τέταρτο εισιτήριο για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λίγκ, η τελική θέση της Μαν.Γιουνάιτεντ αλλά και η τρίτη ομάδα που θα ακολουθήσει τις Νόριτς και Γουότφορντ την Τσάμπιονσιπ

17:42

Λιγότερο από 20 λεπτά απομένουν για την σέντρα των δέκα αναμετρήσεων. Ως τότε πάμε να θυμηθούμε το πρόγραμμα της 38ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λίγκ