overfm.gr | Κύπελλο Ελλάδας | LIVE: AEK – ΠΑΟΚ 0-1

LIVE: AEK – ΠΑΟΚ. Παρακολουθήστε live στις 20:00 την εξέλιξη του δεύτερου ημιτελικού του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα σε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ. Τηλεοπτικά από το Cosmote Sport3.

ΑΕΚ: Τσιντώτας, Νταντσένκο, Σβάρνας, Νεντελτσεάρου, Λόπες, Γαλανόπουλος, Κρίστιτσιτς, Μάνταλος, Γκαρσία, Τάνκοβιτς, Ολιβέιρα.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μπάμπα, Ίνγκασον, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Αουγκούστο, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Ζίβκοβιτς, Τζόλης, Κρμέντσικ

9′ Ο Κρίστισιτς έδωσε ωραία στον Τάνκοβιτς, αυτός πέρασε στον Λόπες που μπήκε στην περιοχή έκανε το σουτ από πλάγια θέση, αλλά ο Πασχαλάκης έπιασε τη μπάλα.

26′ Ο Μάνταλος έπαιξε ωραία για τον Ολιβέιρα που σούταρε με την μπάλα στον αέρα, αλλά ο Πασχαλάκης έδιωξε τη μπάλα

35′ Ο Τάνκοβιτς μπήκε στην περιοχή από αριστερά, ο Ίνγκασον έβαλε την προβολή και έδιωξε σε κόρνερ

43′ Λάθος πάσα του Τσιντώτα, ωστόσο ο Τζόλης κάνει ένα αδύναμο σουτ που καταλήγει στην αγκαλιά του γκολκίπερ της ΑΕΚ. Η καλύτερη φάση του ΠΑΟΚ στο ματς

45+2′ Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια για μαρκάρισμα στον Λιβάι Γκαρσία.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. ΑΕΚ και ΠΑΟΚ χωρίς σκορ.

46′ Σέντρα στο δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

49′ Αδράνεια στην άμυνα της ΑΕΚ από το γέμισμα του Βιεϊρίνια, αλλά ο Ελ Καντουρί δεν βρίσκει καλά την μπάλα και χάνεται η στιγμή για τον ΠΑΟΚ.

58′ Επικίνδυνη αντεπίθεση της ΑΕΚ, γύρισμα του Λιβάι Γκαρσία, αλλά ο Τάνκοβιτς μετά και παρέμβαση του Ίνγκασον δεν μπορεί να κοντρολάρει και χάνεται η ευκαιρία.

82′ Παρακινδυνευμένο γύρισμα του Νταντσένκο στον Τσιντώτα, ο Σβιντέρσκι κοντράρει και η μπάλα είναι άουτ.

90′ +5: Γκολ για τον ΠΑΟΚ και 0-1 με τον Μουργκ. Τρομερό χτύπημα φάουλ από τον παίκτη των «ασπρόμαυρων».

Και αμέσως τέλος στο ματς. Ο ΠΑΟΚ παίρνει μεγάλη νίκη και πλέον είναι με το ενάμιση πόδι στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.