overfm.gr | Super League 1 | LIVE: ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης 3-1

Παρακολουθείστε live την αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Αστέρα Τρίπολης.

Φίλες και φίλοι καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Άρη για τα play-off.

Έναρξη αναμέτρησης

3′ Η ΑΕΚ έχει την κατοχή της μπάλας στα πρώτα λεπτά.

4′ O Mάνταλος έκανε το σουτ, αλλά ο Παπαδόπουλος του είπε «όχι». Ο Ολιβέιρα προσπάθησε να πάρει το ριμπάουντ, αλλά ο Έλληνας τερματοφύλακας τον πρόλαβε.

5′ ΑΚΥΡΩΥΘΕΝ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΑΕΚ Η ΑΕΚ σκόραρε με τον Λιβάι Γκαρσία, αλλά ο διαιτητής το ακύρωσε ως οφ σάιντ. Ο Σβάρνας ήταν μπροστά τον Παπαδόπουλο και οι διαιτητές έκριναν ότι επηρέαζε τη φάση και ακύρωσαν το γκολ.

7′ Ο Ανσαριφάρντ έπιασε την κεφαλιά μέσα στην περιοχή, αλλά και πάλι ο Παπαδόπουλος ήταν εκεί και μπλόκαρε την μπάλα.

10′ Ο Ολιβέιρα έκανε παράλληλη μπαλιά για τον Λιβάι Γκαρσία, αλλά ο Αλβάρες πρόλαβε και έδιωξε.

14′ O Tιλίκας έκανε το σουτ, αλλά μπλόκαρε εύκολα ο Αθανασιάδης.

15′ Απάντησε με σουτ ο Λόπεζ, ο Παπαδόπουλος όμως έστειλε την μπάλα κόρνερ.

18′ 4-1 οι τελικές υπέρ της Ένωσης.

30′ Η ΑΕΚ διατηρεί τα ηνία του σκορ, αλλά δεν μπορεί να απειλήσει τον Αστέρα. Η ομάδα της Τρίπολης έχει ισορροπήσει το ματς.

35′ Κίτρινη κάρτα στον Βαλιέντε.

39′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΑΕΚ Ο Γαλανόπουλος άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος με υπέροχη ενέργεια απέφυγε τον Αλβάρες και την κατάλληλη στιγμή έδωσε την πάσα στον Έλληνα μέσο, ο οποίος από κοντά έκανε το 1-0.

41′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΑΣΤΕΡΑ Η απάντηση ήταν άμεση για τους Αρκάδες. Ο Ριέρα υπό ασφυκτική πίεση από τον Γαλανόπουλο, βρήκε τον χώρο και από δύσκολη θέση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Υπέροχο γκολ από τον Ισπανό.

45′ Τέλος Ημιχρόνου: ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης 1-1

45′ Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

48′ Ο Ολιβέιρα προσπάθησε να απειλήσει με μακρινό σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε στον Καστάνιος.

53′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΑΕΚ Ο Αλμπάνης στη θέση του Ανσαριφάρντ.

54′ Ο Λόπεζ έκανε τη σέντρα, αυτή κόντραρε στον Γκαρσία και πήγαινε προς τα δίχτυα. Ο Παπαδόπουλος αντέδρασε σωστά και γλίτωσε το 2-1.

56′ Κακό σουτ του Κρίστισιτς, η μπάλα πέρασε άουτ.

58′ Επικίνδυνη παράλληλη μπαλιά από τον Μουνάφο, δεν πρόλαβε να μπει στη φάση ο Μπαράλες.

61′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΑΣΤΕΡΑ Ο Ιγκλέσιας στη θέση του Σίτο.

62′ Ο Αλμπάνης έκανε ωραία κίνηση, έδωσε στον Βασιλαντωνόπουλο, αλλά το σουτ του το έδιωξε ο Παπαδόπουλος

63′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΑΕΚ Ο Σιμάνσκι στη θέση του Γαλανόπουλου

64′ ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ ΑΣΤΕΡΑ Ο Ιγκλέσιας λίγα λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς έφτασε κοντά στο γκολ. Ο παίκτης του Αστέρα σούταρε, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στη συνέχεια ο Μουνάφο πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε, αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

67΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκαρσία, η μπάλα πέρασε άουτ.

76′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΑΣΤΕΡΑ Ο Ντρούμπι Γκόμες στη θέση του Ριέρα.

77′ Σέντρα Αλβάρες, κεφαλιά Μπαράλες άουτ.

79′ Ο Βασιλαντωνόπουλος έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε κόρνερ.

80′ O Λιβάι Γκαρσία εκτέλεσε ακόμη ένα απευθείας φάουλ, αλλά και πάλι η κατάληξη ήταν η μπάλα να πάει άουτ.

82′ Ο Λιβάι Γκαρσία γύρισε την μπάλα μέσα στην περιοχή στον Ολιβέιρα, αλλά ο Πορτογάλος κλείστηκε από τους αμυντικούς του Αστέρα και δεν μπόρεσε να σουτάρει.

84′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΑΕΚ Ο Κοσίδης στη θέση του Κρίστισιτς.

85′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ   Ο Πέτρος Μάνταλος έβγαλε τη δεύτερη ασίστ του στο παιχνίδι. Ο αρχηγός της ΑΕΚ έβγαλε σέντρα, η οποία βρήκε τον Λόπες στο δεύτερο δοκάρι και αυτός βγήκε στην πλάτη της άμυνας, πρόλαβε τον Ρούμπεν Γκαρσία και με προβολή έκανε το 2-1 για την Ένωση.

90′ Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις

90+2 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ Ο Αλμπάνης βρήκε και τρίτο γκολ για την ΑΕΚ. Στην αρχή ακυρώθηκε ως οφσάιντ, αλλά με τη χρήση VAR μέτρησε κανονικά.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΑΤΣ: ΑΕΚ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 3-1