overfm.gr | Super League 2 | Λεβαδειακός – Ιεράπετρα 3-1: Στην 2η θέση της βαθμολογίας οι «Βοιωτοί»

Οι «Βοιωτοί» επικράτησαν 3-1 της Ιεράπετρας και ανέβηκαν στη 2η θέση της βαθμολογίας ισοβαθμώντας με τη Ρόδο.

O Λεβαδειακός πήρε σπουδαία νίκη κόντρα στην Ιεράπετρα. Στην 2η θέση οι «Βοιωτοί»

Επικράτησε 3-1 της Ιεράπετρας για την 5η αγωνιστική της Super League 2.

Αντιθέτως η Ιεράπετρα συνεχίζει το άσχημο σερί καθώς ούτε τώρα πήρε την πρώτη της νίκη.

Λεβαδειακός – Ιεράπετρα 3-1: Χωρίς γκολ το πρώτο ημίχρονο

Στο πρώτο μέρος δεν είχε γκολ ούτε πολλές φάσεις. Στο 19΄ οι φιλοξενούμενοι μάλιστα απείλησαν με τον Ψάνη με την μπάλα να καταλήγει στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού του Στογιάνοβιτς. Εκτός από αυτήν τη φάση ο ρυθμός του παιχνιδιού είχε πέσει αρκετά με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 0-0.

Λεβαδειακός – Ιεράπετρα 3-1: Στην 2η θέση της βαθμολογίας οι «Βοιωτοί»

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «Βοιωτοι» μπήκαν πιο αποφασισμένοι και έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους. Αρχικά ο Νίλι στο 47′ πήρε πάσα από τον Δούμτσιο και με κοντινό πλασέ πάνω στην κίνηση άνοιξε το σκορ στέλνοντας την μπάλα στη δεξιά γωνία του Καραγκιόζη.

Στη συνέχεια ο Δούμτσιος έκανε το 2-0 στο 54′. Ο Νίλι από αριστερά έκανε την πάσα μέσα στην περιοχή στον Δούμτσιο, αυτός στην αριστερή γωνία της περιοχής γύρισε και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

Στο 83′  ο Πολέτο  διαμόρφωσε το 3-0. Βγήκε  τετ-α-τετ με τον Καραγκιόζη, πλάσαρε σωστά και τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Η Ιεράπετρα μείωσε απλά στο τελικό 3-1 με τον Χιμένεθ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Λεβαδειακός – Ιεράπετρα 3-1: Στην 2η θέση της βαθμολογίας οι Βοιωτοί

Λεβαδειακός: Στογιάνοβιτς, Τσάπρας, Τζημόπουλος, Λιάγκας, Βήχος, Μεχία, Βρακάς, Χάμμοντ, Μουτίνιο, Νίλι, Δούμτσιος.

ΟΦ Ιεράπετρας: Καραγκιόζης, Τορίμπιο, Ντε Λορέντζι, Κοντοές (56′ Βουό), Ντι Λορέντζο, Κάρδαρης, Ψάνης (56′ Χιντζίδης), Λεμονής, Μπενίτεζ, Μεσσιδόρο, Αντερέγκεν.