overfm.gr | Super League 1 | Λεβαδειακός – Αστέρας Τρίπολης 1-1: Περιμένουν ακόμα την πρώτη τους νίκη

Ο Λεβαδειακός υποδέχτηκε τον Αστέρα Τρίπολης για την 5η αγωνιστική της Super League 1, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες.

Μπορεί ο Λεβαδειακός να επέστρεψε στο σπίτι του, όμως αυτή η επιστροφή δεν συνοδεύτηκε με νίκη, αφού ο Λεβαδειακός και ο Αστέρας Τρίπολης έμειναν στο 1-1.

Ο Λεβαδειακός μπήκε πολύ δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και είχε τον έλεγχο της μπάλας και τον έλεγχο του παιχνιδιού. Από την άλλη ο Αστέρας Τρίπολης δεν μπήκε καλά, χαρακτηριστικό είναι πως οι ποδοσφαιριστές των Αρκάδων δεν μπορούσαν να αλλάξουν δεύτερη πάσα. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν και έβγαλαν ευκαιρίες, χωρίς όμως να έρθει κάποιο γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μεταξάς έριξε στην μάχη τον Μπαρτόλο, όμως ο Λεβαδειακός στην πρώτη του επίσκεψη στα καρέ των φιλοξενούμενων σκόραρε. Ο Μουτίνιο εκτέλεσε φάουλ και ο Λιάγκας πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι Αρκάδες είχαν άμεση απάντηση αφού ο Καστάνιο ισοφάρισε για την ομάδα του μετά από 6 αγωνιστικά λεπτά. Ο Λεβαδειακός δεν εκμεταλλεύτηκε το γκολ που πέτυχε στην αρχή δευτέρου ημιχρόνου και το πλήρωσε.

Μετά το γκολ, οι Βοιωτοί δεν είχαν ψυχολογία με τους φιλοξενούμενους να πατούν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και να γίνονται πιο απειλητικοί.

Στο 85ο λεπτό ο Περράκης καταλόγισε πέναλτι υπέρ του Αστέρα, όμως το πείρε πίσω και έδωσε φάουλ, αφού η παράβαση είχε γίνει εκτός περιοχής. Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1 και να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας.