overfm.gr | Super League 1 | Λαμία – Παναιτωλικός 2-2: Η μπήλια έκατσε στο… Χ [vid]

Λαμία και Παναιτωλικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 σε ένα χορταστικό παιχνίδι, με φάσεις και στις δύο εστίες. Μαζουλουξής και Νούνιες οι σκόρερ για τους γηπεδούχους, Ντουάρτε και Τιρόνε για τους φιλοξενούμενους.

Σε ένα ματς που η μπάλα ήταν πάνω-κάτω, Λαμία και Παναιτωλικός αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 στο ντέρμπι της Ρούμελης.

Η εικόνα του αγώνα:

Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου που μπήκε δυναμικά στο ξεκίνημα του ματς είχε δοκάρι με κεφαλιά του Μανουσάκη (9′) μετά από κόρνερ του Τιρόνε και στο επόμενο λεπτό (μετά από νέο κόρνερ του Τιρόνε) ο Μαζουλουξής εκμεταλλευόμενος την λάθος έξοδο του Ροντρίγκες άνοιξε το σκορ.

Παρότι ως το 25′ οι γηπεδούχοι ήλεγχαν απόλυτα το ματς οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν στην πρώτη τους τελική να ισοφαρίσουν με υπέροχο σουτ εκτός περιοχής του Ντουάρτε (30′). Ακολούθως έφεραν την αναμέτρηση στα μέτρα τους.

Το δεύτερο ημίχρονο:

Με το σκορ ημιχρόνου στο 1-1 το ματς ήταν και στην επανάληψη ισορροπημένο με την Λαμία ν’ ανακτά το προβάδισμα στο 66′ μετά από φάση διαρκειάς όπου ο Νούνιες αρχικά είχε δοκάρι και κατόπιν βρήκε δίχτυα. Ωστόσο η ομάδα του Αναστασίου είχε και δεύτερη αντίδραση στο 90ο λεπτό με τον νεοεισελθόντα Μπαρμπόσα να εκτελεί φάουλ κι ο Βαρόνε με το …γόνατο να ισοφαρίζει στο τελικό 2-2.

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ – Βύντρα, Μαζουλουξής, Αντέτζο, Ανχελ Μαρτίνεθ – Τρούμπουλος (58’ Γκόλεμιτς), Νούνιες – Μανουσάκης (58’ Προβυδάκης) Ρόμανιτς (81’ Τσούκαλος), Τιρόνε (74’ Σαραμαντάς)- Μανούσος (74’ Αραμπούλι)

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ροντρίγκες- Λούι (81’ Μόρσεϊ), Βργκοτς, Κορνέλιους (87’ Μπαρμπόσα), Χουχούμης -Τσιγγάρας, Φλόρες (81’ Καρέλης), Βαρόνε- Ντίας (93’ Μπελεβώνης), Ντουάρτε, Βέργος (93’ Αντούνες).