overfm.gr | Super League 1 | Λαμία – Εθνικός Άχνας 2-2: Φιλική ισοπαλία

Η Λαμία και ο Εθνικός Άχνας αναδείχθηκαν ισόπαλοι.

Η Λαμία αναδείχθηκε ισόπαλη με τον Εθνικό Άχνας 2-2 σε φιλικό παιχνίδι. Η Λαμία έδειξε καλή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο δεν είχε ανάλογη εικόνα και ήρθε το τελικό 2-2.

Η Λαμία βρήκε νωρίς τον πρώτο της γκολ. Συγκεκριμένα, στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τζανετόπουλος σκόραρε με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Ταϊρόν. Η απάντηση ήταν άμεση, καθώς  Ελία έκανε το 1-1 στο 13ο λεπτό.

Η Λαμία πήρε εκ νέου το προβάδισμα με τον Ελευθεριάδη, που σκόραρε στο 35′ με τον Ελευθεριάδη. Στο 43′, όμως, ο Εθνικός Άχνας έφερε ξανά το ματς στα ίσια με τον Ζάκπα.

Οι 11 της Λαμίας στο α’ μέρος: Σαράνοφ, Σκόνδρας, Μαρτίνεθ, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Γκέντσογλου, Γκούγκα, Ταϊρόν, Μανούσος, Ελευθεριάδης και Ρόμανιτς.

Οι 11 της Λαμίας στο ξεκίνημα στο β’ μέρος: Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Βύντρα, Μαζουλουξής, Σαραμαντάς, Τρούμπουλος, Γκούγκα, Νούνιες, Καραμάνος, Μανουσάκης και Τσούκαλος.

Οι 11 του Εθνικού Άχνας στο α’ μέρος: Μπογκατίνοφ, Ιωάννου, Ταράσοφ, Περάτικος, Κχουντόμπιακ, Φόλμπεργκ, Μωϋσέως, Ζάκπα, Γκούροπετς, Ελία και Καρασάουκς.