overfm.gr | Europa League | Κρίστιτσιτς: «Στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε μια καλή αρχή»

Με αυτοπεποίθηση και δίχως απογοήτευση αντιμετώπιση την ήττα της ΑΕΚ από την Λέστερ ο Νέναντι Κρίστιτσιτς.

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 2-1 στο ΟΑΚΑ από την Λέστερ για τη δεύτερη αγωνιστική τον ομίλων του Europa League, ωστόσο ο Νέναντ Κρίστιτσιτς  στις δηλώσεις του έδειξε να έχει αυτοπεποίθηση λέγοντας ότι ομάδα του είχε τις  δυνατότητες για να πάρει την ισοπαλία.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του

«Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν κακοί. Προσπαθήσαμε να δημιουργήσουμε κάποιες ευκαιρίες αλλά δεχθήκαμε το πρώτο γκολ. Συνεχίσαμε να προσπαθούμε και δεχτήκαμε και το δεύτερο λίγο πριν το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος κάναμε μια πολύ καλή αρχή αλλά δεν καταφέραμε να ισοφαρίσουμε και να πάρουμε κάποιους βαθμούς από το παιχνίδι. Αυτό είναι όμως το ποδόσφαιρο, πρέπει τώρα να κοιτάξουμε μπροστά στο επόμενο παιχνίδι πρωταθλήματος. Μετά από αυτό το ματς φεύγουμε με αυξημένη αυτοπεποίθηση, μπορεί όταν χάνουμε, να βγαίνουν και να λένε ότι δεν είμαστε καλοί, αλλά κόντρα σε τέτοιο αντίπαλο αποδείξαμε ότι είμαστε ομάδα σε υψηλό επίπεδο.

Με την έλευση των τραυματισμών θα είναι καλύτερα τα πράγματα γιατί θα έχει περισσότερες λύσεις ο προπονητής και θα παιδιά θα βοηθήσουν. Έχω παίξει πολλά παιχνίδια με τον Σάκοφ τον τελευταίο καιρό. Το καλύτερο για έναν παίκτη είναι να αγωνίζεται πολύ παρά να κάνει πολλές προπονήσεις και να αγωνίζεται λίγο».