overfm.gr | Football League | Καβάλα – Πίερικος 3-0: Παρέμειναν στην κορυφή οι γηπεδούχοι [vid]

Η Καβάλα παρέμεινε στην κορυφή του βόρειου ομίλου της Football League.

Η Καβάλα πανηγύρισε ακόμη μία νίκη στον βόρειο όμιλο της Football League, καθώς επικράτησε με 3-0 τον Πιερικό. Οι γηπεδούχοι δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα και έκαναν το 4/4 στο φετινό πρωτάθλημα.

Στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο ο Πιερικός ήταν καλύτερος στο ματς, αλλά η Καβάλα γρήγορα ισορρόπησε το ματς. Στο πρώτο ημίχρονο καμία ομάδα δεν μπόρεσε να σκοράρει και πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ 0-0.

Στο δεύτερο μέρος άλλαξε, όμως, η εικόνα. Η Καβάλα μπήκε δυνατά και μόλις στο 47ο λεπτό κατάφερε να ανοίξει το σκορ με γκολ του Αδαμάκη. Δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι σκόραραν και δεύτερο γκολ με τον Στίκα, ο οποίος με κεφαλιά έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε και πάλι ο Αδαμάκης με πλασέ.

Καβάλα (Ανυφαντάκης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Κολλαράς, Στίκας, Παντεκίδης, Γαβριηλίδης, Θωμαΐδης (80′ Βακιρτζής), Ορφανίδης (74′ Γεωργακόπουλος), Βαλαβανόπουλος (74′ Μελισσόπουλος), Κόκκορης (56′ Κέρθι), Παπαδόπουλος Ε. (46′ Αδαμάκης)

Πιερικός (Παπαντωνίου- Θεοδοσιάδης): Αλεξιάδης, Τοπαλίδης (59′ Κανταρτζής), Χαρτσιάς, Γιαλαμίδης, Αποστολόπουλος, Μακρής, Παπαδόπουλος, Ιντζόγλου (74′ Ίτσιος), Κυβελίδης (74′ Μηλιώτης), Γκατσολάρι (87′ Τακίδης), Δεμηρτζόγλου (59′ Μπουολί)