overfm.gr | Serie A | Καταιγιστικό πρώτο ημίχρονο με 4 γκολ για την Νάπολι [vid]

Η Νάπολι ξέσπασε πάνω στην Σασουόλο, στην οποία έβαλε τέσσερα γκολ μόλις σε 21 λεπτά και έμεινε μέχρι την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Έχουμε δει ξεσπάσματα και ξεσπάσματα, αλλά σαν και αυτό κανένα. Η Νάπολι άφησε πίσω τις γκέλες και με ένα ασύλληπτο πρώτο 20λεπτο προηγείται στο ημίχρονο 4-0.

Από το 7΄οι «παρτενοπέι» πήραν κεφάλι στο σκορ, χάρις σε κεφαλιά του Κουλιμπαλί από εκτέλεση κόρνερ του Ινσίνιε.

Σε μία φάση καρμπόν, η Νάπολι κατάφερε να διπλασιάσει τον δείκτη του σκορ. Συγκεκριμένα, ο Ινσίνιε για ακόμη μία φορά βρήκε κεφάλι συμπαίκτη του από εκτέλεση κόρνερ. Αυτή την φορά του Οσιμέν που έκανε το 2-0 στο 15΄.

Στο 19΄ ο Λοζάνο έκανε το 3-0 και δύο λεπτά αργότερα ο Μέρτενς έκανε το τελικό του ημιχρόνου 4-0.