overfm.gr | ΚΥΠΡΟΣ | Καρμιώτισσα – Πάφος 0-6, Ένωση Νέων Παραλιμνίου – Νέα Σαλαμίνα 3-3: Επίδειξη ισχύος η Πάφος, «αυτοκτονία» για τη Νέα Σαλαμίνα [vid]

Η Πάφος συνέχισε το εκπληκτικό σερί της, «διαλύοντας» την Καρμιώτισσα, τη στιγμή που η Νέα Σαλαμίνα έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια της, στον αγώνα με αντίπαλο την Ένωση Νέων Παραλιμνίου.

Η Πάφος πέτυχε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της επικρατώντας με 6-0 της ουραγού και ήδη υποβιβασμένης Καρμιώτισσας. Το σκορ άνοιξε στο 15’ ο Πάτσεον, ενώ στη συνέχεια, δύο γκολ πέτυχε ο Μέρφι (37’ και 67’). Ενδιάμεσα (53’) σκόραρε ο Μπεριγκότ, με τον Τόρες στο 72’ και το 78’, να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Δείτε τα highlights του αγώνα:

Η Νέα Σαλαμίνα ήρθε ισόπαλη 3-3 εκτός έδρας με την Ένωση Νέων Παραλιμνίου, παρά το γεγονός πως στο πρώτο ημίχρονο κέρδιζε με 3-0. Στο 14’ με πέναλτι, στο 31’ και στο 37’ το σκορ είχε γίνει 3-0 και όλα έδειχναν μια άνετη επικράτηση, στο δεύτερο ημίχρονο όμως τα πράγματα ήταν διαφορετικά.

Στο 51’, η Ένωση μείωσε με τον Κυριάκου, οχτώ λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα, λόγω αποβολής του Κονφάις και στο 69’ ο Φελίπε έκανε το 3-2, ενώ στο 87’ ο Ουντότζι διαμόρφωσε το τελικό 3-3.