overfm.gr | Super League 1 | Καρέλης – «Μπορούμε να αντιμετωπίσουμε μεγάλες ομάδες» [vid]

Ο Παναιτωλικός πήρε μια σπουδαία νίκη κόντρα στην ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, με τον Νίκο Καρέλη να σημειώνει το γκολ της ισοφάρισης για τους Αγρινιώτες.

Σπουδαίο «διπλό» σημείωσε ο Παναιτωλικός, ο οποίος πέρασε από το ΟΑΚΑ, κερδίζοντας την ΑΕΚ με 2-1. Μάλιστα ο Νίκος Καρέλης ήταν ο σκόρερ του πρώτου από τα δύο τέρματα των Αγρινιωτών.

Μετά το τέλος του αγώνα, ο Έλληνας επιθετικός, Νίκος Καρέλης, σε δηλώσεις του, στάθηκε στην αντίδραση που έβγαλε τόσο ο ίδιος όσο και οι συμπαίκτες του.

Παράλληλα, υποστήριξε πως ο Παναιτωλικός αποδεικνύει πως εν τέλει μπορεί να τα βάλει και με ομάδες μεγαλύτερους βεληνεκούς.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Νίκος Καρέλης

«Το σημαντικό είναι ότι πήραμε τους τρεις βαθμούς. Αποδείξαμε ότι μπορούμε να παίξουμε και να αντιμετωπίσουμε μεγάλες ομάδες όπως είναι η ΑΕΚ. Κάθε μέρα δουλεύουμε για το καλύτερο. Σημαντική νίκη για εμάς, απέναντι σε μία ΑΕΚ που ξέρουμε ότι πρωταγωνιστεί στο πρωτάθλημα. Την αντιμετωπίσαμε με ψυχραιμία.

Μπορεί να δεχθήκαμε το γκολ, όμως μείναμε στο πλάνο. Όλα τα παιδιά ήξεραν ότι με το 1-0 θα το κυνηγήσαμε ως το τέλος. Κι αυτό κάναμε. Πήραμε αυτό που μας άξιζε.

Η αλήθεια είναι πως όταν δέχεσαι ένα γκολ μερικά λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου είναι αρκετά δύσκολο. Όμως έχουμε δείξει και από εμπειρία, μείναμε στο πλάνο.

Μπήκαμε με ψυχραιμία και ηρεμία στο δεύτερο ημίχρονο και μέχρι το τέλος δουλέψαμε όλοι μαζί για να πετύχουμε αυτό που κάναμε σήμερα. Όλα τα παιδιά πήραν μεγάλη ψυχολογία μετά το 1-1. Έβαλε και ένα πολύ όμορφο γκολ ο Μεντόσα και πήραμε τη νίκη».