overfm.gr | Super League 1 | Και τώρα… Βέροια για τους Φθιώτες

Η Λαμία έφερε ένα… στεγνό 0-0 με τον Ατρόμητο στην έδρα της και πλέον ετοιμάζεται για τα μπαράζ με τη Βέροια.

Ξερό 0-0 για τους Φθιώτες οι οποίοι καλούνται να αντιμετωπίσουν σε αγώνα μπαράζ την Βέροια. Η Λαμία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς γκολ στον τελευταίο αγώνα των play outs με τον Ατρόμητο.

Ήταν ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, στο οποίο και οι δυο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι και μερικές ευκαιρίες, όμως τίποτα δεν άλλαξε το μηδέν. Ο Ατρόμητος έχει τελειώσει την σεζόν με 33 βαθμούς. Από την άλλη η Λαμία θα χρειαστεί να παίξει αγώνα μπαράζ κόντρα στην Βέροια για την σωτηρία της.

Το πρώτο παιχνίδι είχε λίγες ευκαιρίες. Ο Ατρόμητος ξεκίνησε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 11ο λεπτό έφτασε μια ανάσα από το γκολ. Στην συνέχεια μετά από εκτέλεση φάουλ ο Κουλούρης έκανε μια προβολή η οποία σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Έπειτα κατά την διάρκεια του παιχνιδιού η γηπεδούχος Λαμία προσπάθησε να πάρει μέτρα στο γήπεδο. Οι Φθιώτες δεν κατάφεραν όμως να βάλουν ποιότητα στο παιχνίδι τους και παρέμεινε το μηδέν.

Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε πάλι τον Ατρόμητο να μπαίνει πιο δυνατά φτάνοντας για άλλη μια φορα μια ανάσα από το γκολ. Ο Ευθύμης Κουλούρης ήταν πάλι αυτός ο οποίος έχασε την ευκαιρία. Στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μαρτίνεθ βρισκόμενος σε πλεονεκτική θέση αστόχησε με κεφαλιά.

Στο 71’ η Λαμία ήταν αυτή που έκανε αισθητή την παρουσία της με το σουτ του Σιμόν να σταματάει στο δοκάρι.

Τέλος ο Ατρόμητος στο τέλος της αναμέτρησης είχαν την ευκαιρία να πάρουν το τρίποντο όμως το σουτ του Νταβιώτη ανάγκασε τον Γκαρεβέλη σε πολύ ωραία απόκρουση.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook, στο Twitter. στο Instagram, στο Youtube, στο TikTok.