overfm.gr | Super League 1 | Ήττα για τον ΌΦΗ – Αποχώρησε με ενοχλήσεις ο Τοράλ

Ο ΟΦΗ αυτή την περίοδο προετοιμάζεται εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου, επί ολλανδικού εδάφους και δίνει μια σειρά από φιλικά. Σε κανένα από όσα έχει δώσει ωστόσο δεν έχει καταφέρει να γευτεί τη χαρά της νίκης.

Ούτε στο φιλικό του Σαββάτου (24/07) λοιπόν, κατάφερε να πάρει τη νίκη, κόντρα στη Βέστερλο, από την οποία ηττήθηκε και με 1-0, παρά το γεγονός πως είχε αρκετά καλή απόδοση. Μάλιστα, εκτός από την ήττα, ο ΟΦΗ είχε την ατυχία να χάσει και τον Τζον Τοράλ, ο οποίος αποχώρησε με ενοχλήσεις στον τετρακέφαλο στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης.

Το γκολ που έκρινε το φιλικό, το πέτυχε ο Σούμα στο 15ο λεπτό του αγώνα, ενώ οι κρητικοί τελείωσαν το παιχνίδι και με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μεγιάδο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.