overfm.gr | La Liga | Ισπανία: Επεισοδιακό φινάλε και «Χ» ανάμεσα σε Σεβίλλη και Βαγιαδολίδ (vid)

Δεύτερη αγωνιστική και δεύτερη γκέλα για τη Σεβίλλη, η οποία δεν κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Οσασούνα.

Συνέχεια στην αγωνιστική δράση στη Λα Λίγκα, με τις Σεβίλλη και Βαγιαδολίδ να μένουν ισόπαλες 1-1 χθες βράδυ στο «Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν».

Όχι ιδανικό ξεκίνημα για τους Σεβιγιάνους, οι οποίοι μετά την ήττα της πρώτης αγωνιστικής κόντρα στην Οσασούνα (2-1) δεν μπόρεσαν να κάνουν σεφτέ στις νίκες στο φετινό πρωτάθλημα.

Στο χθεσινό παιχνίδι, η ομάδα του Λοπετέγκι μπήκε πολύ ορεξάτη στον αγωνιστικό χώρο, όμως δεν κατάφερε να βρει στο πρώτο μέρος τον δρόμο προς τα δίχτυα. Δημιούργησε 11 ευκαιρίες για γκολ, είχε 7 κόρνερ όμως μόλις 1 σουτ κατέληξε στον στόχο, το οποίο εξουδετέρωσε  ο Ασένχο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η εικόνα ήταν πιο ισορροπημένη με τον Ανουάρ να «παγώνει» το «Σάντσεθ Πιθχουάν» στο 80′ λεπτό, καθώς μετά από πολύ ωραία ατομική προσπάθεια έκανε το 0-1.

Η απάντηση από τους γηπεδούχους, ήρθε 6 λεπτά αργότερα, με τον Ρέκικ  να κάνει τ0 1-1 μετά από μεγάλο λάθος του τερματοφύλακα της Βαγιαδολίδ.