overfm.gr | Γ' Εθνική | Ηλιούπολη-Μοσχάτο 4-1: Δέχθηκε γκολ και μετά ξέσπασε!

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα της Ηλιούπολης, που παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από την αρχή της αναμέτρησης, γύρισε το ματς και έφτασε στο τελικό 4-1.

Η Ηλιούπολη επικράτησε άνετα με 4-1 του Μοσχάτου πετυχαίνοντας τη δεύτερή της συνεχόμενη νίκη στον έκτο όμιλο της Γ΄Εθνικής. Αν και βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, γύρισε την αναμέτρηση και πανηγύρισε ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα.

Ο αγώνας

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς και στην πρώτη ευκαιρία άνοιξαν το σκορ στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης έπειτα από κεφαλιά του Κανελλόπουλου. Η Ηλιούπολη κατάφερε να ισοφαρίσει λίγα λεπτά αργότερα με τον Ταβάρες στο 13′  έπειτα από ασιστ που το έγινε από τον Βινίσιους.

Οι παίκτες του Σωτήρη  Τζουμερκιώτη κατάφεραν να βρουν δίχτυα  και για δεύτερη φορά, με τον Κλιγγόπουλο να κάνει το 2-1 στο 28’. Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου σημειώθηκαν αλλά δύο τέρματα,  με το Ταβάρες αρχικά να κάνει το 3-1 έπειτα από ανάποδο ψαλίδι και στη συνέχεια στο 67΄ ο  Συριόπουλος να διαμορφώνει το τελικό 4-1.

Ηλιούπολη Τικταπανίδης, Πολίτης, Λεβέντης, Συριόπουλος, Αγοραστός, Κλιγγόπουλος, Λάμπη, Γάγγος, Γεμιστός, Βινύσιους, Ταβάρες

Μοσχάτο Κραβαρίτης, Σταύρου, Ζαχαράκης, Φιαμεγκος, Ιωάννου, Κωνσταντίνου, Καραλής, Ζιώβας, Κανελλόπουλος, Πασαλίδης, Σουπεπες