overfm.gr | Ligue 1 | Η Παρί Σεν Ζερμέν νικάει με… ταρίφα και τους κοροϊδεύει!

Δεν πέφτει κάτω από την… ταρίφα σε κάθε ματς η Παρί Σεν Ζερμέν, η οποία κέρδισε (και) την Μονπελιέ αυτή τη φορά με 5-2

Η Παρί Σεν Ζερμέν τους… κοροϊδεύει και ο Νεϊμάρ πρωτοστατεί!

Με δυο γκολ απέναντι στη Μονπελιέ, ο Βραζιλιάνος έδωσε συνέχεια στις εντυπωσιακές εμφανίσεις του από την αρχή της σεζόν και οδήγησε το σύλλογο σε ένα άνετο 5-2 μπροστά στο κοινό του «Παρκ Ντε Πρενς».

Οι Παριζιάνοι επέβαλαν τον ρυθμό τους από την αρχή της αναμέτρησης και βρέθηκαν μια ανάσα από το προβάδισμα στο 23΄. Ο Κιλιάν Μπαπέ ωστόσο ωστόσο δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι, με το 0-0 να παραμένει… τουλάχιστον μέχρι το 39΄. Τότε ήταν που ο Σακό έκανε πιο εύκολα τα πράγματα για τους γηπεδούχους και με αυτογκόλ άνοιξε το σκορ, προτού ο ο Νεϊμάρ τέσσερα λεπτά αργότερα ευστοχήσει από την άσπρη βούλα για το 2-0.

Στο 51΄ο Βραζιλιάνος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, προτού η Μονπελιέ μειώσει σε 3-1 επτά λεπτά αργότερα με «δράστη» τον Καζρί. Παρόλα αυτά, ο καταιγισμός των γκολ για την Παρί συνεχίστηκε, με τον Μπαπέ παίρνει το αίμα του πίσω με το πρώτο του γκολ στη φετινή Ligue 1 (69΄), ενώ ένα λεπτό μετά την είσοδό του στο ματς ο Ρενάτο Σάντσες άνοιξε λογαριασμό με τα χρώματα των Παριζιάνων (87΄). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τσάτο, μειώνοντας απλώς σε 5-2 για την Μονπελιέ (90+1΄).

Παρί Σεν Ζερμέν (Κριστόφ Γκαλτιέ): Ντοναρούμα, Σέρχιο Ράμος, Μαρκίνιος, Κιμπεμπέ, Χακίμι (86΄Μουκελέ), Μέντες, Βεράτι (86΄Σάντσες), Βιτίνια (70΄Παρέδες), Νεϊμάρ (90΄Εκιτικέ), Μπαπέ (86΄Σαράμπια)