Η ομάδα για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ανδρών- Γυναικών Κ20 | overfm.gr

RADIO

live radio icon

ΤΩΡΑ:  

overfm.gr | ΣΠΟΡ | Η ομάδα για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ανδρών- Γυναικών Κ20

Το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών Κ20 θα γίνει το Σαββατοκύριακο (12-13/6) στην Κωνσταντινούπολη.

Η χώρας μα θα εκπροσωπηθεί από 27 αθλητές και αθλήτριες, που θα έχουν την ευκαιρία να διεκδικήσει καλά πλασαρίσματα. Η ομοσπονδία επέλεξε να δώσει αγωνιστικές ευκαιρίες τόσο σε αθλητές και αθλήτριες που έχουν ήδη το όριο για τις μεγάλες διοργανώσεις της κατηγορίας και ήθελαν να κάνουν έναν επιπλέον δυνατό αγώνα, αλλά και σε εκείνους και εκείνες που είτε είναι κοντά στις επιδόσεις πρόκρισης στις μεγάλες διοργανώσεις, είτε μέχρι σήμερα έχουν πραγματοποιήσει καλές παρουσίες στη σεζόν.



Η ομάδα μας θα ταξιδέψει για την Τουρκία την Παρασκευή και θα επιστρέψει την Δευτέρα. Οι αθλητές και αθλήτριες της κατηγορίας έχουν αφήσει μέχρι σήμερα εξαιρετικά δείγματα και αναμένεται στο υπόλοιπο της σεζόν – και καθώς πλησιάζουμε στις διοργανώσεις στόχους – να έχουν ακόμη μεγαλύτερη εξέλιξη.

Άνδρες

  • 100 μ./200 μ.: Νίκος Παναγιωτόπουλος (ΓΣ Άθλος Κερατσινίου)
  • 400 μ.: Κώστας Κάπουλας (ΓΕ Αγρινίου)
  • 1.500 μ.: Πέτρος Παπαϊωάννου (ΠΓΣ)
  • 3.000 μ.: Παναγιώτης Πετρουλάκης (ΓΑΣ Ιλισσός)
  • 5.000 μ. Νίκος Σταμούλης (ΓΑΣ Αγρινίου)
  • 110 μ. εμπ.: Βασίλης Αρβανίτης (ΓΣ Έδεσσας)
  • 400 μ. εμπ.: Χρήστος Γκάρας (ΓΣ Νίκη Βόλου)
  • 3.000 μ. στιπλ: Ανδρέας Έλληνας (Ένωση Καζώνης Κάλυμνος 2000)
  • Ύψος: Γρηγόρης Χάσος (ΓΕ Φλώρινας)
  • Επί κοντώ: Σωτήρης Χήτας (Αμεινίας Μεσογείων)
  • Τριπλούν: Σπύρος Καραλής (ΟΣΦΠ)
  • Σφαιροβολία/δισκοβολία: Κώστας Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες)
  • Σφυροβολία: Ορέστης Ντουσάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος), Θοδωρής Ζιώγας (ΓΑΣ Νιγρίτας)
  • 10αθλο: Θανάσης Παρασκευάς (Πυγμή Ευόσμου)

Γυναίκες

  • 100 μ./200 μ.: Ζωή Τραγουστή (Αίολος Μακεδονιας)
  • 200 μ.: Μιχαέλα Μπλατσιώτη (Ερμής Σχηματαρίου)
  • 400 μ.: Αναστασία Ράπτη (ΑΓΣΙ)
  • 800 μ.: Έλλη- Ευτυχία Δεληγιάννη (ΣΑΚΑ)
  • 1.500 μ.: Ελένη Ιωαννίδου (ΟΚΑ Βικέλας)
  • 5.000 μ.: Ιωάννα Πασπαλιάρη (Πανιώνιος)
  • 400 μ. εμπ.: Γεωργία Παραστρατίδου (ΑΓΕΣ Κάμειρος)
  • Επί κοντώ: Αναστασία Ρέτσα (Αμεινίας Μεσογείων), Ηρώ Βραδή (Κερκυραϊκός ΓΣ)
  • Σφαιροβολία: Αναστασία Ντραγκομίροβα (ΑΣ Κένταυρος)
  • Δισκοβολία: Δέσποινα Φιλιππίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας), Σοφία Κεσσίδη (ΑΣ Κένταυρος)

PLANET SPORTS