overfm.gr | Διεθνή | Γιακουμάκης – Φένλο: Γκολάρα με ανάποδο ψαλίδι (vid)

Συνεχίζει να ξεχωρίζει ο Γιώργος Γιακουμάκης. Αυτή τη φορά ο Έλληνας επιθετικός σκόραρε με ένα εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι στον αγώνα της Φένλο κόντρα στην Χρόνινχεν.

O Γιώργος Γιακουμάκης συνεχίζει τις εκπληκτικές εμφανίσεις του στην Eredivisie , ο νεαρός ποδοσφαιριστής σκόραρε στην ήττα της Φένλο από τη Χρόνινχεν με φοβερό ανάποδο ψαλίδι, έφτασε τα 6 γκολ και βρίσκεται στην κορυφή των σκόρερ της λίγκας.

Η Φένλο μπορεί να ηττήθηκε ξανά, βέβαια με το πολύ πιο διακριτικό 2-1 από τη Χρόνινχεν σε σχέση με τον διασυρμό του 0-13 από τον Άγιαξ, αλλά και πάλι ο Γιώργος Γιακουμάκης κατάφερε να «λάμψει».

Ο Έλληνας επιθετικός δεν σταματά να σκοράρει στο ολλανδικό πρωτάθλημα κι αυτή τη φορά το πέτυχε εντυπωσιακά, με ένα τρομερό ανάποδο ψαλίδι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Με αυτόν τον τρόπο, έφτασε τα 6 γκολ μετά τις πρώτες επτά αγωνιστικές της Eredivisie και βρίσκεται στην κορυφή της λίστας των σκόρερ, παρέα με τον Στέφεν Μπέργκχαους της Φέγενορντ και τον Ντανίλο της Τβέντε!