overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | Γερμανία: Τρομάζουν τα «πάντσερ» με 5 γκολ σε 25 λεπτά [vids]

Η Εθνική Γερμανίας προκαλεί τον τρόμο στην πρόβα τζενεράλε πριν το Euro, καθώς έχει κάνει… σάκο του μποξ τους Λετονούς με 5 γκολ σε 25 λεπτά.

Η Εθνική Γερμανίας μέσα σε μόλις 25 λεπτά κατάφερε να δηλώσει βροντερό παρών ενόψει του Euro που ξεκινάει την προσεχή Παρασκευή (11/6). Τα «πάντσερ» μετά από μια όχι και τόσο πειστική εμφάνιση με την ισοπαλία κόντρα στους Δανούς, έδειξαν τα δόντια τους κόντρα στην αδύναμη και πολύ κατώτερη Λετονία σκοράροντας 4 γκολ σε 25 λεπτά.

Την αρχή έκανε ο Γκοσένς, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 19′, με τον Γκουντογκάν να ακολουθεί δύο λεπτά αργότερα. Ο Μίλερ έκανε στο 27′ το 3-0 με τον Χάβερτς να τετραπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 39′. Το ημίχρονο έκλεισε με τον Γκνάμπρι να βρίσκει και αυτός δύχτια για το 5-0 της Γερμανίας.