overfm.gr | Γ' Εθνική | Γ’ Εθνική – Το πανόραμα των εξ αναβολής ματς

Επέστρεψε στις νίκες η Ηλιούπολη η οποία πήρε «διπλό» στην έδρα του Χαραυγιακού και ξέφυγε στο +8 από τον Φωστήρα στον 5ο όμιλο.

Κοντά στο όνειρο των πλέι-οφ ανόδου βρίσκεται η Ηλιόυπολη. Η ομάδα της Νοτιοανατολικής Αττικής πήρε το τρίποντο στην έδρα του Χαραυγιακού (3-1) για την 16η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Σε συνδυασμό με το 1-1 κόντρα στον Ερμή Μελιγούς, πλέον έχει ξεφύγει στο +8 από τον Φωστήρα. Που είναι δεύτερος με ματς λιγότερο.

Ο Σταύρου ανέλαβε να βάλει μπροστά την Ηλιούπολη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του Α’ Ημιχρόνου. Για να αναλάβουν στην συνέχεια ο Ντινιωτάκης (50′) και Γεμιστός (59′). Το γκολ της παρηγοριάς για τον Χαραυγιακό σημειώθηκε στο 77′.

Την ίδια ώρα, σ’ ό, τι αφορά τη 17η αγωνιστική του 3ου ομίλου, ο πρωτοπόρος ΑΟ Υπάτου νίκησε 3-1 τον ΠΟ Ελασσόνας κι έτσι εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την εκτός έδρας ήττα (2-0) του δεύτερου Ηρακλή Λάρισας από τον ΠΟ Φήκης, με το Ύπατο πλέον να είναι στο +3.